Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura

Známé tváře to rozjely na bobové dráze na Proseku

I tak nějak by se dalo nazvat charitativní setkání v pražském bistru Bobovka s přilehlou bobovou dráhou. Ukončení sbírky pro šestnáctiletého fotbalistu Milana, jehož prodělaný zánět míchy připravil v pouhých 15 letech o pohyb se uskutečnil na místě, které ke sportu patří.

Prostřednictvím sbírky pod záštitou BJP Foundation, která přispěla významnou měrou, se přispělo Milanovi na další rehabilitaci. Ta mu pomůže zpátky do normálního života. Nadaci BJP Foundation založil profesionální MMA zápasník Jiří BJP Procházka.

Šek handicapovanému sportovci předala osobně ředitelka nadace Alice Tobiášová za přítomnosti Milanovy maminky a mnoha známých tváří české kulturní scény. Ti všichni pak Milanovi za jeho statečnost a vůli, s jakou proti vážnému onemocnění bojoval, upřímně zatleskali.

F. Slováček ml., Milan

Akce samotná vznikla za spolupráce s M3 Sports Agency Radany Mokrycki. Díky ní se společenského setkání zúčastnil také Michal Mrázik, nadějný hokejista působící v USA. Sportovci okamžitě našli společná témata k rozhovoru. Nebyli ovšem jediní, kdo se v prostorách Bistra Bobovka skvěle bavil. Přilehlá bobová dráha byla totiž pro přítomné velkým lákadlem, přestože se někteří zpočátku tak trošku báli. Dráha z roku 2003 je dlouhá 780 m, má převýšení 44,5 m.

Jsou na ní 2 zatáčky360° t. zv. osmička a 4 levé a 3 pravé zatáčky. Maximální rychlost byla naměřena 62 km/h.  „Nikdy jsem na tom nejel a prý ty boby jedou strašně rychle,“ bránil se jízdě na bobové dráze zpěvák Marian Vojtko. Stačilo ovšem jednou dráhu sjet a bobové šílenství bylo na světě. „To je úžasná záležitost! Můžu jet ještě jednou?“, jásal celý rozjařený. Podobně na tom byli další hosté. Z počátečních obav přešli v nadšení a ani jeden neskončil u jedné jízdy.

Marian Vojtko

Charitativní akci přišli podpořit také zpěvačka Michaela Nosková se svými kolegyněmi Leonou Černou a Petrou Petrovou, s nimiž chystají nový hudební projekt. Všechny s sebou vzaly i své ratolesti, stejně jako Markéta Martiníková, Markéta Muzikářová nebo Felix Slováček mladší. Zúčastnil se i herec Miroslav Šimůnek snoubenec Alice Tobiášové. Pozvání na akci přijala i Kateřina Bláhová, Marian Vojtko, Kája Pavlíček a projektový manažer Lukáš Kopecký, který Milana podpořil finančním darem, stejně jako BJP Foundation.

Chcete – li si užít podobně aktivní den, více informací najdete na:

https://www.bobovadraha.cz/restaurace/menu/

Milan , Alice Tobiášová, Helena Váňovázleva Milan,M: Mrazík, M. Noskovávpravo M. Noskovábobová dráha

Jaromír Hampl                         Zdroj a foto: Helena Váňová Production                  

Podobné příspěvky

Markéta Fassati zdraví všechny milovníky umění

Afri

Peter Oriešek – Kryštof Hošek

Afri

Mánička slaví 88 let a má nový hlas. Jak se měnil během let mapuje nové CD

Jaroslav Hauer