Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hobby Reportáže

Model Hobby 2015 – víkend patřil modelářům

Že dospělí v sobě skrývají stále něco z dětí se projevilo hlavně o víkendu na letňanském výstavišti.

Mimo For Games, For Toys a For Babies se zde konal i Model Hobby. Preciznost modelářů je nejuvěřitelná. K vidění byly nákladní vozy, letadla, tanky, drift cars, lodě i papírové modely.

Každý kdo vstoupil do tohoto bloku výstaviště, nemohl neobdivovat každý detail vytvořen na modelu i kolem něj. Tanky byly vystaveny na bojišti, v neděli se dokonce konala i rekonstrukce bitvy v Ardenách k výročí 70 let od konce 2.sv.v. Bitva trvala hodinu, nechyběl mluvený komentář ani pyrotechnické efekty. Lodě byly prezentovány na bazénu 8×13 metrů. V bazénu nechyběla ani instalace mola s návštěvníky přístavu. Ač se jednalo o modely, vše bylo tak dokonale propracované, že by se skoro zdálo, že se na bazén díváme v reálném životě z leteckého pohledu. Neskutečně obdivuhodné byly lodě vymodelované v skleněné láhvi či dokonce v miniaturní žárovce.

Ani u aut nechybělo tématické pozadí. Čerpací stanice, kamiony i pracující stavební vozy. To i daleko více jste mohli obdivovat v úseku věnovaném právě těmto modelům. I letadla měla širokou škálu prezentace. Poprvé v historii byla realizována škola létání. Každý si také mohl vyzkoušet autíčka, takzvané RC modely. A pokud jste toho neměli stále ještě dost a čas Vám zbýval, určitě stálo za to zajít do sekce železnic. Ostatně, podívejte se do galerie a obdivujte lidi, kteří mají modely jako svoje hobby!

Podobné příspěvky

Eduard Krčmář v Gdańsku devátý, šampionát ovládl Max Fricke

Afri

Veteráni v Újezdě

Afri

Demolice dejvického hotelu Praha je v plném proudu

Afri