Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Občansko Právní Poradna

DTest varuje před nebezpečnou autosedačkou Chicco Kiros

detske autosedacky

Spotřebitelská organizace dTest upozorňuje spotřebitele na závažná pochybení zjištěná laboratoří ADAC v rámci testu dětských autosedaček. Dětská autosedačka Chicco Kiros i-Size, která je určena pro děti od narození do 13 kilogramů, při čelním i bočním nárazovém testu naprosto selhala. V obou případech v okamžiku nárazu došlo k vytržení sedačky z isofixové základny Kiros i-Size. Video z testu je k dispozici na našich webových stránkách ZDE.

dTest varuje před nebezpečnou autosedačkou Chicco Kiros.

Propadla v bezpečnostních testech

dTestModel Chicco Kiros podle informací dTestu teprve vstupuje na trh a nelze očekávat, že by byl příliš rozšířený. Pokud však víte o někom, kdo daný model zakoupil, ADAC důrazně doporučuje nepoužívat sedačku společně se základnou, ale raději ji poutat bezpečnostním pásem vozidla.

Výrobce autosedačky přislíbil, že koncové bude uživatele informovat o možných rizicích. Prodané kusy chce od maloobchodů i spotřebitelů získat zpět a zdarma jim nabídnout bezvadnou základnu sedačky.

Podle informací od výrobce bylo zatím distribuováno 1 984 sedaček. Závadné kusy lze jasně identifikovat podle homologačního štítku (030059) a data výroby na štítku (DOM YY-MM-DD od 19/11/23 do 20/11/19).

Spotřebitelé, kteří si autosedačku zakoupili, mohou výrobce kontaktovat s žádostí o výměnu prostřednictvím jeho webových stránek www.chicco.com/en/product-recalls.html.

Michal Mikoláš

Podobné příspěvky

Kdy dochází k přechodu nájmu bytu a koho se týká

Afri

Kupujete na internetu použité zboží? A víte, jak jej případně reklamovat?

Afri

Co dělat, když musíte zrušit či přesunout plánovanou svatbu

Afri