Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Příroda

Brumlovka přivítala nové nájemce, včely

vceli plastev

Společnost Passerinvest Group téměř 25 let rozvíjí lokalitu Brumlovka v Praze 4, ze které se za tuto dobu stala svébytná pražská čtvrť. Zeleň, parky, relaxační zákoutí s vodou, dětská hřiště a sportoviště, přírodní povrchy na silnicích i chodnících a velkorysé střešní zahrady jsou nedílnou součástí Brumlovky. Jsou to nejen místa, kde lidé mohou trávit čas venku, zároveň to jsou místa, kde svůj „domov“ nalezlo mnoho živočišných druhů – a nyní nově i včely.

Včely – nové obyvatelky Brumlovky

med_vcela„Umístění včelstev v lokalitách, kde působíme, je nejen v souladu s naší společenskou odpovědností, ale také s environmentální oblastí, kde jeden z našich cílů je podpora biodiverzity. Výsledný produkt – včelí med – pak rádi darujeme místnímu spolku seniorů Letokruh, kde jej mohou využít k tradičnímu pečení pro zdejší komunitu,“ uvádí Lenka Preslová.

 

 

Brumlovka přivítala nové nájemce, tentokrát jsou to včely a dva nové úly

„Již delší dobu konzultujeme s odborníky umístění včelstev na střechy našich objektů. Ti jej ve městě podporují pouze tam, kde je pro včely dostatek potravy. Tím, že je na Brumlovce a v blízkém okolí dostatek parků a zahrad, a ve včelím perimetru je i Krčský les, rozhodli jsme se na technickou část terasy naší administrativní budovy Delta umístit na zkoušku dva úly. Po roce si projekt vyhodnotíme a následně rozhodneme o jejich trvalém umístění, popř. rozšíření. Bezpečnost nájemců i samotných včel je zajištěna dostatečnou vzdáleností od pobytové terasy, v případě potřeby okamžitě zasáhne včelař,“ vysvětluje Martin Unger.

Jak se daří novým obyvatelkám?

Zájemci mohou sledovat dění před úly i v jednom z úlů prostřednictvím online vysílání na odkazech níže.  

Co se děje před úlem:

https://rtsp.me/embed/R8Nynk7T/

Jak se žije v úlu:

https://rtsp.me/embed/yh6Gns63/

https://www.vcelynastrechach.cz/strechy/46-brumlovka-praha

Kristýna Samková

Kamila Žitňáková

Podobné příspěvky

Kam hlásit uhynulou zvěř?

Redakce

“Plujeme za živé řeky” 

Redakce

Pražská zvířecí záchranka přijala už 4000 pacientů

Redakce