Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Příroda

I vy můžete přidat ruku k dílu a připojit se k nám při ČIŠTĚNÍ VLTAVY!

Vltava na Budějovicku

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) společně se Sdružením pro Vltavu a Půjčovnami lodí a kempů na Vltavě zve všechny vodáky i nevodáky na 29. ročník tradičního dobrovolnického sběru odpadu v korytě řeky Vltavy v úseku od Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Přidejte se k nám a pomozte vyčistit Vltavu v sobotu 9. září 2023 od 8.30 u kiosku kempu Nové Spolí (Český Krumlov).

Pomoc při čištění  VLTAVY

Účastníci této akce budou plout na lodích a raftech, které budou poskytnuty zdarma. Jejich hlavním úkolem bude čistit pečlivě vyhrazené úseky řeky a shromažďovat opuštěné předměty, které zde lidé zanechali jako stopy svého pobytu.Budeme se snažit odstranit odpad různého druhu, začínaje pantoflemi, PET lahvemi a plechovkami, které se v průběhu léta dostaly do vody, a konče ledničkami a pneumatikami, které někdo nepřiměřeně zahodil do řeky s iluzí, že se rozpustí samy. Po registraci Vám rádi poskytneme další informace a užitečné rady,” uvedl předseda zapsaného spolu, Petr Kolínský.

„To nejdůležitější a nejcennější, co v jižních Čechách máme, je naše jedinečná příroda. Oceňují to nejen místní obyvatelé, ale především turisté, kteří jihočeský kraj navštíví. Řeka Vltava se přes letní období stává takovou vodáckou „dálnicí“, a proto jsme vděční všem, kteří to vnímají stejně a pomáhají při jejím čištění,” dodává ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu, Petr Soukup.

Český Krumlov_vodáciKromě dobrovolnických projektů se turisté také stále více zajímají o ekologické praktiky v turistických zařízeních, jako jsou recyklační programy, minimalizace jednorázového plastu a energeticky úsporná opatření. Tyto projekty zahrnují sběr odpadků, výsadbu stromů, obnovu mokřadů a další aktivity s cílem snížit negativní dopad turistického ruchu na přírodní prostředí. Cestovní ruch se tak stává motorem změny směrem k udržitelnější budoucnosti.

Zájemci se mohou přihlásit:  +420 777 335 447, cistenivltavy@seznam.cz.

Tereza Procházková

Podobné příspěvky

Jen do konce týdne je možné vidět orchideje ze šesti světadílů

Afri

Rekordních 105 milionů jde na klimatické vzdělávání

Afri

Pražská zvířecí záchranka pomáhá divokým zvířatům bezplatně

Afri