Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Příroda Tiskové Zprávy

Jak si vede vaše oblíbená alej v anketě Alej roku 2023?

Hlasování o nejoblíbenější Alej roku 2023, do kterého se již zapojila široká veřejnost, odstartovalo na začátku listopadu. Hlasování probíhá na webu alejroku.cz, dosud však nebylo vidět, kolik hlasů jednotlivé aleje nasbíraly a jak si v soutěži vedou. To se dočasně změní a lidé se mohou podívat, jak si jejich oblíbená alej vede a případně pro ni sehnat další hlasy.

 Arnika dočasně odhalila počty hlasů!

Stav hlasování bude viditelný od čtvrtka 4. ledna 2024 až do čtvrtka 18.ledna 2024. Hlasování skončí 25.ledna 2024, takže týden před ukončením hlasování nebudou počty hlasů opět vidět. Vítězná alej za celou Českou republiku i čtrnáct krajských vítězek tak budou určitě opět velkým překvapením.

Hlasovat v anketě může každý, ale pouze jednou. Pokud má být hlas platný, je nutné nejen vyplnit hlasovací formulář na webu alejroku.cz/2023 a odeslat ho, ale také potvrdit hlas na emailové adrese, kterou hlasující uvedl, kliknutím na odkaz. Teprve pak se hlas započítá.

Umístění aleje/stromořadí z hlavního města Prahy v anketě Alej roku 2023

Název aleje/stromořadí Počet hlasů Celkové pořadí

Lipová alej Vidlák 145 10.

Alej legionářů 5 55.-58.

Alej Václava Havla 4 59.-61.

Alej Soběslavova podél hradeb na Vyšehradě 3 62.-68.

Alej Soběslavova na Vyšehradě 1 74.-81.

Stav hlasů k 3. 1. 2024

Nominant vítězné Aleje roku 2023 se může těšit na let balónem od HaBalon. Nominanti všech čtrnácti krajských vítězů se může těšit na dárkové balíčky s pivním setem od pivovaru Zichovec, knihy od nakladatelství Kazda, vstupenky do Muzea Karla Zemana v Praze nebo vstupenky do botanických zahrad po celé České republice.

Autoři tří nejlepší fotografií získají digitální fotoaparát nebo tiskárnu

značky Canon.

Cílem ankety Alej roku je přitáhnout zájem veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Anketa upozorňuje lidi na význam vzrostlých stromů, které jsou důležitou součástí našeho prostředí a přinášejí užitek lidem i volně žijícím živočichům. V zimě stromořadí snižuje riziko tvoření sněhových jazyků a zavátí vozovky sněhem. Během soumraku, za deště či mlhy usnadňuje řidičům orientaci, ukazuje směr. Aleje také působí jako přírodní větrolam a zmírňují boční vítr. Linie stromů navíc utvářejí harmonický charakter a typický ráz české, moravské a slezské krajiny. Pokochejte se vznosnými stromořadími a objevte jedinečná místa na alejroku.cz. Svým hlasem rozhodnete o nejoblíbenější Aleji roku 2023 a také pomůžete šířit povědomí o alejích, kterým hrozí zánik, o které obec příkladně pečuje, nebo které lidé vysázeli společnými silami.

Krajina bez alejí je jako obraz bez rámu.

Denisa Hronová

Luboš Pavlovič

Podobné příspěvky

Konference „Děti, peníze a my“ představila trendy ve výuce finanční gramotnosti

Redakce

Olomoucká premiéra Bernsteinovy MŠE s Vojtěchem Dykem .

Šebík

Delší život pro nemocné rakovinou plic – personalizovaná léčba

Šebík