Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
rodina

lutá stužka upozorňuje na téma dětí vězněných rodičů

Již 7. ročník Yellow Ribbon Run je naplánován na úterý 21. června 2022 od 14:00 v Aktivním lesoparku Řepy. Od pátku 1. 4. se mohou běžci registrovat. Přihlášením do Běhu se žlutou stužkou přispějí také na registraci běžcům s trestní minulostí v hlavním závodu. Letošní ročník bude poprvé tematický – je věnován dětem vězněných rodičů. Pro nejmenší a juniory bude připraven dětský závod i program, patronkou dětského Yellow Ribbon Run je moderátorka České televize Barbora Černošková. Na akci nebude chybět ani ambasador projektu a bubeník vězeňské kapely Wsedě, herec a scénárista Petr Čtvrtníček.

Osvětový běh Yellow Ribbon Run na podporu integrace lidí po výkonu trestu se letos poběží posedmé.

„Děti trpí uvězněním rodičů nejvíce, v ČR je takto stigmatizováno na 40 000 dětí. Díky Yellow Ribbon Run se mohou rodiče, kteří jsou aktuálně ve vězení, se svými dětmi setkat a prožít odpoledne plné zážitků. Právě posilování rodičovských kompetencí a udržení vztahů je jedním ze zásadních faktorů snižování rizika recidivy,“ říká Gabriela Slováková, iniciátorka Yellow Ribbon Run v České republice a ředitelka Věznice Kuřim.

Příběhy běžců se žlutou stužkou přibližuje doprovodný program Yellow Ribbon. Jeho součástí je výstava fotografií Jana Jirkovského s názvem „Uteč předsudkům aneb Žlutá stužka v pohybu“. Pro 7. ročník bude rozšířena o tři nové příběhy běžců s trestní minulostí.

Realizátorem trati Yellow Ribbon Run je sportovec a filantrop Tomáš Slavata.

Běh se žlutou stužkou a akce Yellow Ribbon

Termín: 21. 6. 2022

14:00 ZAHÁJENÍ PROGRAMU

16:00 REGISTRACE NA MÍSTĚ

16:30 – 17:30 DĚTSKÉ ZÁVODY

18:00 ŠTAFETOVÝ ZÁVOD

Místo: Aktivní lesopark Řepy, Praha 17

Doprovodný program: výstava, fotokoutek, občerstvení

REGISTRACE ZDE https://www.stopnito.cz/detail-zavodu/610

Virtuální závod Yellow Ribbon Run

Termín: 1. 6. 2022 – 21. 6. 2022

Závod: libovolná trasa v lese, v parku, ve městě, 2 nebo 4 km

REGISTRACE ZDE https://www.stopnito.cz/detail-zavodu/610

Veronika Friebová

www.yellowribbon.cz
 
  _______________________________________________________________________

behYellow Ribbon Run (YRR)/Běh se žlutou stužkou – cílem projektu je bořit předsudky, dát lidem s trestní minulostí a jejich rodinám druhou šanci na slušný život, přispět tak k prevenci kriminality, snížení recidivy a větší bezpečnosti ve společnosti.

Projekt Yellow Ribbon Run spoluorganizuje Vězeňská služba ČR, nezisková organizace RUBIKON Centrum a Probační a mediační služba za finanční podpory několika partnerů. V roce 2021 se do závodu registrovalo více než 650 lidí.

Yellow Ribbon Run v roce 2021 podpořili: generální partner pojišťovna D.A.S. a společnosti Kostelecké uzeniny, United Bakeries, Futaba, DP Work, AGiga, Jipo Car, Dřevotrading, Vězeňská duchovenská péče, Hilton Prague, Hamerník, Kantýna Kuřim, Mezinárodní vězeňské společenství, Jihomoravský kraj, Městská část Praha 17 Řepy, Asociace organizací v oblasti vězeňství, Česká pošta s.p., CS Cargo, Norwegian Embassy a MČ Praha 1.

Podobné příspěvky

Muži a rozvod? Častěji vše řeší sami a neříkají si o podporu

Afri

Dítě by nemělo na zádech nosit větší zátěž, než je desetina jeho hmotnosti

Afri

Koronavirus srazil počet svateb na více než stoleté minimum

Afri