Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Služby Pražského Zpravodaje

Malá Michalka navštívila Šiklův mlýn

Michalka

Odborový svaz FVZ ČR po dohodě s rodiči se stal dlouhodobým partnerem a pomocníkem malé Michalky. V letošním roce s podporou Pražského zpravodaje byl pro malou Michalku zajištěn pobyt v zábavním areálu Šiklův mlýn. Šiklův mlýn je největší přírodní zábavní areál v České republice. http://www.sikland.cz

SiklandMichalka byla s rodiči ubytována v Hotelovém resortu Šikland. Vedení zábavního parku zajistilo Michalce individuální program. Místní kovboj Henry jí s rodiči provedl zákulisím westernového městečka a seznámil je se spoustou zvířátek. Navštívila také svého kamaráda krocana, se kterým se seznámila při pobytu v minulém roce. Noční ohňová show Michalku doslova uchvátila. Šťastný výraz v očích malé Michalky byl krásným poděkováním všem, kteří se podíleli na organizaci jejího pobytu.

Příběh malé Michalky

Michalka s rodiciMěla jsem se narodit jako úplně zdravé miminko. Do 25. týdne jsem byla v naprostém pořádku. Maminka trpící epilepsií byla na rizikovém těhotenství a vyžadovala tak zvýšenou pozornost od gynekoložky. Ve 30. týdnu byl u maminky objeven vleklý zánět apendixu. Následoval okamžitý převoz do FN Plzeň, kde bylo dále zjištěno, že již měsíc jsem v otrávené plodové vodě. Což málem stálo život mě i maminku. V tu chvíli nastal můj boj o život. Po pětiměsíčním pobytu v nemocnici jsme byly propuštěny konečně domů.

Michalka s rodiciMoje tělíčko neumí zpracovat mozkomíšní mok a proto mi z mozku vede hadička pod kůží až do bříška, která dělá práci za míchu.

Bohužel mi osud nepřál, hadička se mi ve dvou letech ucpala, museli mě znovu operovat a strávila jsem tak další měsíce v nemocnici. Pro můj mozeček to byla velká rána a vše se tak vrátilo do chvíle, kdy jsem se narodila.

MichalkaOd té chvíle se o mě maminka musí starat 24 hodin denně, rehabilitujeme, plaveme, jezdíme na koníky, jezdíme do lázní a potřebuji speciální pomůcky. A to vše stojí nemalé finanční prostředky. Věřím, že se mezi Vámi najdou lidé se srdcem na pravém místě. Vaše Michalka.

Odborový svaz FVZ ČR je partnerem a pomocníkem malé Michalky. Žádáme také každého z vás o pomoc pro Michalku. Věnujte i Vy něco, co vám nebude chybět a pro jiného to bude znamenat velkou pomoc. Můžete také zasílat finanční pomoc na transparentní účet – 2101444582/2010.

Děkuji předem všem, kteří si najdou chvilku a odešlou třeba i drobnou pomoc pro malou Michalku. Děláme to všichni pro malou Michalku, která vaši pomoc ocení radostí a šťastným úsměvem.

Miroslav Prokop prezident FVZ ČR.

Podobné příspěvky

Občansko právní poradna zdarma .

Šebík