Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Šoubyznys

Andrea Kalivodová slavila narozeniny na Vltavě. S Carmen zastavila Karlův most

Takovou romantiku Praha už dlouho nezažila. Magická řeka Vltava, na ní krásně osvícená loď, skvěle zpívající Andrea Kalivodová a náhodní i nenáhodní diváci hltající z Karlova mostu každý její tón. Lepší oslavu 44. narozenin si známá operní pěvkyně Andrea Kalivodová nemohla přát. 

Dárek v podobě koncertu na Vltavě s názvem “Zastavme Karlův most s Carmen” byl dárkem pro ni a pro Pražany. “Miluju Prahu a přiznám se, že čím jsem starší, tím mne ta překrásná místa jako je Národní divadlo, Rudolfinum, Karlův most nebo řeka Vltava dojímají víc. Kdo se zaposlouchá do zpěvu Vltavy, je šťastný člověk, proto také kamarádím s Danem Hagenem, který má úžasné lodě. Zkusili jsme si koncert společně už loni po prvním zákazu zpěvu a letos jsme se tak náhodou u čaje domluvili na druhém,” vypráví s nadšením Kalivodová.
Zpívat na krásných místech, a nejen v Praze, je pro operní pěvkyni čest a těší se na další příležitosti, i když dobře vnímá, co se v kultuře kvůli rostoucí pandemii děje. “Myslím, že je hezké se na něco těšit a stále se na někoho těšit. . Sounáležitost při sobě je teď velice důležitá. Každý krásný skutek, i když to zní jako klišé, se vrátí. Karma je, jak se říká, zdarma a já tomu věřím. Mluvím z vlastní zkušenosti. Ráda dělám hezké věci a jsem možná i proto tak srovnaná žena. Takže když mám dobrou náladu, chci ji poslat dál,” svěřuje Andrea.
A že se snažila! Pod Karlovým mostem “posílala” ze všech sil dál například árie z oper Carmen, samson a Dalila a také krásné muzikálové písně z Fantoma opery, Bídníků nebo z muzikálu Kočky. Nakonec si zazpívala i s Martinem Maxou, který byl jejím milým hostem. “Martin je upřímný člověk a píše písničky s upřímnými texty. Na nic si nehraje a když jsem ho oslovila, hned řekl, že přijede a rád. Už předem jsme se domluvili, že mu udělám v nějaké písničce křoví. Mám ráda legraci a je důležité umět si ji ze sebe občas udělat. V životě bych se bez ní neobešla a nechápu lidi, co se berou moc vážně. Když jsem uvolněná a vysmátá, napadá mě třeba i daleko víc chytrých věcí,” přiznává se smíchem Andrea.
A jak se cítí coby čerstvá čtyřiačtyřicítka? “Naprosto skvěle. Mám teď takové dobré období, jsem spokojená a šťastná. Mám dvě krásné děti, skvělého manžela, prima rodinu, úžasnou práci, která mě moc baví. Je mi zkrátka fajn jako ženě, mám to v hlavě srovnané a jen tak něco už mě nezaskočí. Kdyby to takhle zůstalo ještě aspoň pár let, tak budu moc ráda,” uzavírá s přáním Andrea Kalivodová.

Podobné příspěvky

Anna Pátková se stala vítězkou soutěže Tvář roku 2023

Redakce

Čenský, Duchoslav,Nečas a Suchařípa ještě stihli opening v Rakousku

Jaroslav Hauer

Po šesti letech nahrává Lenka Dusilová nové album a pojmenovala ho Řeka

Jaroslav Hauer