Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Pozvánky na akce

Zpěvák Hynek Tomm – Miluji hlas Valérie Zawadské

Hynek Tom

Romantický tenor Hynka Tomm, rodák z Chebu, žijící v Praze začínal v roce 2002 jako host v pořadech Evy Pilarové, v Hudebním divadle Karlín, v Semaforu nebo v muzikálu Hair. Většina ho zná také díky tomu, že nazpíval ústřední píseň pro film Kameňák 3. Dalo by se jmenovat dále, má za sebou vydaných řadu sedm CD nosičů, Nakladatelství Petrklíč vydalo jeho autorskou knihu Od banánu ke hvězdám aneb Musíš žít teď! Jeho krásný zvučný hlas ocenila např. i královna swingu Eva Pilarová, a Hynek Tomm mi na sebe prozradil, že na rok 2023 chystá několik překvapení. Tak jsem ho trochu víc zpovídala.

Hynku, co pro vás znamenal minulý rok a co chystáš v současné době?

Vloni jsem oslavil 20let od prvního CD Galakoncertem v Divadle na Maninách za doprovodu CMPO orchestra dirigenta Michala Macourka. Měl jsem tam spousty hostů, Bohuše Matuše, Natálii Grossovou, Zuzanu Bubílkovou atd. Bohužel chyběl mi tam jeden krásný hlas. Hlas oceněný několika cenami jako naší nejlepší dabérky, hlas Valérie Zawadské, s kterou máme krásný šanson duet s názvem Smutnej déšť. Text napsal básník Josef Fousek , hudbu složil Zdeněk Hrubý. Víte, já miluju její sametový altový hlas.

Valérie zpívá?

Né, Valérie tam má monolog, který se tam výborně hodí, navíc s Valérií je to vždycky taková pohoda. Samozřejmě, že byla ode mě na Galakoncert zvána, ale Vali už měla dávno dopředu nasmlouváno vystoupení v AŠI, a tak se nemohla zúčastnit. Přesto jsme se spolu domluvili a přijeli za ní předtočit rozhovor, který půjde na plátno v Divadle na Maninách v den koncertu. Smůla ovšem. Technika v Divadle zazlobila a diváci v den konání rozhovor neviděli. Uveřejnil jsem ho po té na mé stránky na facebooku, ale bylo mi to líto. A protože k písni Smutnej déšť chystám i klip, napadlo mě, že zařadíme její slova i před klip. Ale to není všechno. Nakonec největší radost mám z toho, že s Valérii a s dirigentem Michalem Macourkem jsme se domluvili, a už teď v produkci Radka Machandera chystáme nový zájezdový pořad, který jsme nazvali právě dle společné písně – Smutnej déšť.

Tak to vám všem gratuluji a těším se, a co Hynku tvé śólové projekty?

Zpěvák Hynek Tomm s Valérií Zawadskou

Děkujeme, samozřejmě kromě různých vystoupení, koncertů za doprovodu dirigenta a skladatele Michala Macourka bych rád pozval diváky na dva , na které se obzvláště těším. A to 18.3 Na První jarní koncert do Kulturního domu v Průhonu v Praze – Řepy od 18hod. a na Koncert , který chystáme s Bohušem Matušem v měsíci říjen v Praze. Konkrétní datum a místo najdete na mých stránkách, protože se právě domlouvá. www.hynektomm.cz

Nové CD pro své posluchače nechystáš?

Nové DVOJ CD obdrželi příznivci v minulém roce, tak bych tolik nespěchal, a s novým CD bych rád přišel až příští rok 2024. Momentálně mám už čtyři nové písně. Namátkou – Je to tvůj čas, Duševní hloubka, Životní řeka přátelství. To jsou názvy písní, které otextovali Josef Fousek, Pavel Ryška, Jiří P. Žáček. Ta čtvrtá, která se právě připravuje bude v rockovém stylu a moc se těším. Vždycky mě bavilo si odskočit do jiného žánru, trochu přitvrdit, i když v kantiléně jsem jako doma.

Na závěr bych se tě zeptala, jak vnímáš dnešní dobu , v řadě ohledů mírně řečeno nelehkou?

Budu zcela upřímný. Víte, já jsem se naučil žít si ve své pohádce. Samozřejmě vnímám a cítím co se kolem děje. Například mi připadne, že jsou lidi nějak k sobě víc a víc nenávistní, také nesouhlasím s různými věcmi, které se dějÍ, ale beru si příklad od své maminky, která opustila tento svět před 5 lety. Ta vždycky říkávala Musíš žít teď, a vím, že měla pravdu. Co se budu neustále zaobírat tím, co bude, když to bude nakonec jinak. Člověk by měl hlavně žít naplno, být zdravý, vážit si toho hezkého, co nám život přináší a to si pořádně prožít, právě teď.

Připravila:  Jitka Lenková

 

 

Podobné příspěvky

Populární Dětský den a benefiční koncert Kdo má rád letos už po osmé, a to na zámku Nové Hrady. Vstupenky jsou už v prodeji

Aleš Fritscher

Jižní Čechy čeká prodloužený víkend plný svatováclavských slavností!

Aleš Fritscher

Pražská slůňata váží už přes tunu a narodí se další

Jaroslav Hauer