Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Šoubyznys

Karel Gott má vlastní hvězdu: Je to milník v mé kariéře, jásal mistr

Zlatý slavík Karel Gott (78) má na svém kontě celou řadu cen, nyní mu ale přibyla i vlastní hvězda. Tou totiž ve čtvrtek rozšířilo svůj chodník slávy Hudební divadlo Karlín. Hvězda Karla Gotta tu bude k vidění vedle takových osobností, jako jsou světoví muzikáloví autoři Time Rice či Frank Wildhorn. Karl Gott dorazil na slavnostní odhalení ve skvělé náladě.

„Je to životní milník v mé kariéře,“ prohlásil na úvod a pokračoval” „Hvězda je od nepaměti velký symbol využívaný při různých okolnostech, ať to je šesticípá Davidova hvězda, anebo Betlémská hvězda, která ukazuje cestu, anebo slavné hvězdy před čínským divadlem v Hollywoodu, kde jsou slavné filmové hvězdy, ke kterým jsem vždycky vzhlížel vzhůru.

Dneska se i já zařadím mezi významné osobnosti, které tady jsou. Jsem tady velice pyšný, je to pro mě událost,” prohlásil mistr a dodal. “Když jsem před 35 lety napsal a zpíval melodii, kterou otextoval Pavel Vrba a nazval Hvězda chodníků, netušil jsem, že to bude částečně i o mě. Hvězda chodníků je v tomto případě symbol cesty, která vedla k tomuto ocenění,” prohlásil dojatý Gott.

Pochvaloval si i muzikál Čas růží, který je složen výhradně z jeho písní a právě slaví rok od premiéry. “Interpreti se mých písní zhostili na výbornou,” prohlásil Slavík.

Foto Jaroslav Hauer

Podobné příspěvky

Exkluzivní rozhovor s první českou Barbie Gabriel Jiráčkovou

Jaroslav Hauer

Trable se svatbou? Pecha se Sedlákovou se vezmu až v létě!

Jaroslav Hauer

Miss České republiky zná první tři postupující finalistky

Jaroslav Hauer