Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Modeling

Dobročinná pomoc superfinalistek Miss České republiky 2022

Jsem velice ráda, že jsem mu mohla vytvořit úsměv na tváři a zpříjemnit mu tím den,” to jsou slova Andrey Kaplanové, finalistky Miss České republiky 2022, těsně po předání počítače chlapečkovi z Blšan u Loun, který trpí svalovou atrofií.

Aktivní dobročinná pomoc superfinalistek Miss České republiky 2022

Příběhy dětí jsou různé, ale všechny mají stejného jmenovatele – jejich rodiče si nemohou dovolit pořídit svému dítěti kvalitní počítačovou techniku, která by jim pomohla ke kvalitnějšímu studiu.

logoMilou povinností každé ze soutěžících Miss České republiky 2022, je právě aktivní zapojení se do charitativní pomoci. Soutěžící se do pomoci zapojují již od semifinálových kol a právě jejich přístup k dobročinnosti je jedním z hodnotících kritérií pro porotu, která dívky vybírá ze semifinálových kol do finále a následně z finálové TOP12 do finálové TOP8. Zde ale jejich pomoc nekončí. Kromě samotného předávání počítačů dívky prostřednictvím svých sociálních sítích oslovují potenciální dárce a vybírají počítačovou techniku od jednotlivců a firem. Dobrovolní technici následně počítače renovují a pomohou jim vdechnout druhý život.

“Vítězka Miss České republiky musí kromě svého skvělého zevnějšku disponovat právě proaktivním přístupem k pomoci druhým. Velmi si vážím, že si soutěžící Miss České republiky volí pomoc právě skrze projekt Počítače dětem. Některé z nich svoji pomoc nabízejí i dále, např. handicapovaným lidem, opuštěným zvířatům, uprchlým dětem a v neposlední řadě se zapojují i do pomoci pro UNICEF České republika,” doplnil zakladatel projektu Počítače dětem, Robert Novotný.

V případě zapojení se do projektu Počítače dětem, ať už jako dárce, dobrovolník či potřebná rodina/organizace, kontaktujte tým Počítače dětem na www.pocitacedetem.cz

Zdroj: Počítače dětem, Miss České republiky

Podobné příspěvky

Módní přehlídka AC.ART fashion Aleny Cikové “Pulzující barevná show”

Redaktor J.Hampl

Miss ČR 2018 Iveta Maurerová si splnila sen fotomodelky, modelky a nyní i herečky

Jaroslav Hauer

Gášpárová je žena mnoha tváří: Z bahna, přes věznici na Borech až do luxusního prádla

Jaroslav Hauer