Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Šoubyznys

Richard Müller vydává mimořádně upřímnou osobní zpověď Anomália

 Legendární slovenský zpěvák Richard Müller po letech vydává novou skladbu. Anomália je velice osobní zpověď, ke které napsal text i hudbu na míru Richardu Müllerovi vynikající skladatel Laco Rychtárik. Pro skladbu si prý nedokázal představit jiného interpreta, který by dokázal pochopit a uchopit skladbu tak, jak ji napsal ve svém mimořádně komplikovaném období. Právě osobní problémy ho k napsání zpovědi dovedly. Richard Müller skladbu dokonale procítil a v písni se našel. Netradiční videoklip režíroval Richard Raiman.

Anomália je příjemná a trochu melancholická skladba s krásným refrénem. Zároveň je to silná a hluboká zpověď, kterou napsal skladatel Laco Rychtárik, jehož, jak sám Richard Müller přiznává, nikdy neviděl. Jeho skladby však dobře zná. „O to viac ma prekvapilo, že napísal pesničku, ktorá mi úplne hovorila z duše,“ říká Müller.

„Pieseň vznikla v komplikovanom období môjho života, keď som bojoval s veľmi osobnými problémami a mal som pocit, že neviem nájsť vo svojom vtedajšom okolí nikoho, kto by si prežil v živote niečo podobné,“ přibližuje vznik písně Laco a dodává, že měl období silného nepochopení, sebereflexe a zdravotní problémy, a všechny tyto aspekty velmi ovlivňovaly jeho kreativitu. Jediný, kdo ho mohl pochopit a porozumět, byl právě Richard Müller, takže bylo jasné, komu bude píseň věnována. „Richard bol určite prvá voľba. Práve on mal byť hlasom tak osobného textu v kombinácii s hudbou. Richard sám je pre mňa hudobnou inšpiráciou preto som veľmi rád, že prijal ponuku na spoluprácu,“ říká Rychtárik.

Netradiční videoklip, kde je vlastně po celou dobu blízký záběr na Richardovu tvář, je opravdu anomální. „Mne sa veľmi páči, že to takto poňal, že to nie je prvoplánový klip. Myslím si, že dokonale vystihuje atmosféru skladby,“ uzavírá Richard Müller.

Podobné příspěvky

Zpěvák Karel Gott v nové roli. V pohádce Bubeník a princezna nadabuje krále!

Jaroslav Hauer

Zpěvačka Mista překonala těžkou zkoušku, vrací se s novým klipem

Afri

Takhle si před Vánocemi užívají ..

Jaroslav Hauer