Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Šoubyznys

Tenorista Andrea Bocelli převzal Zlatou desku za album Cinema. Plním si přání, svěřil

Italský tenorista Andrea Bocelli vydal dva a půl roku po úspěšné desce Passione novou kolekci písní s názvem Cinema. Při příležitosti vyprodaného koncertu v pražské O2 areně právě za toto album převzal Zlatou desku z rukou obchodního a marketingového ředitele Universal Music Miloslava Zýky. Celou událost svým objektivem zachytila Eva Dang.

Jak už název desky napovídá, nejde o písně z jeho vlastní tvorby, ale o výběr těch nejkrásnějších skladeb z těch nejslavnějších filmů, které složili například Leonard BernsteinAndrew Llyod WebberIrving Berlin či legendární Ennio Morricone. A právě těmto písním dal Andrea Bocelli úplně novou tvář. Italský zpěvák se při natáčení desky, která nabízí celkem šestnáct písní, opětovně spojil s legendárními hudebníky, kteří s ním natočili jeho asi nejslavnější desku Amore.

„S albem ‘Cinema‘ si plním přání, které jsem v sobě ukrýval již několik dekád. Nikdy jsem se netajil svým snem přivést na svět nahrávku propojenou s filmovou hudbou a upřímně se domnívám, že jde o výjimečné umělecké dílo,“ dodává sám zpěvák, který na album přezpíval například písně z filmů Doctor ZhivagoLove StoryThe GodfatherLife Is BeautifulGladiatorThe PostmanBreakfast at Tiffany’s a mnoho dalších. Nezůstalo ale jen u nich, deska přináší i nové verze písní z filmových verzí známých muzikálů, mezi kterými nebude chybět EvitaThe Phantom Of The Opera nebo West Side Story. Mezi vzácné hosty na desce patří například Ariana Grande nebo Nicole Scherzinger.

Foto Eva Dang

Podobné příspěvky

Andrea Kalivodová slavila narozeniny na Vltavě. S Carmen zastavila Karlův most

Jaroslav Hauer

Když má brácha PRIMA bráchu

Jaroslav Hauer

Pohádka Tři oříšky po Popelku měla velkolepou premiéru

Jaroslav Hauer