Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
kone Sport

Vítězem Českého Derby 2020 se stal Radek Koplík s koněm Opasan

Radek Koplík s Opasanem
V neděli 6. září se v Chuchle Areně Praha, v rámci slavnostního programu, konalo jubilejní 100. České Derby. Kvůli posunu celé sezóny nemohlo být uspořádáno tradičně v červnu, ale uskutečnilo se v nejzazším termínu své dlouhé historie. I v letošním nesnadném roce si však zachovalo celkovou dotaci dva milióny korun, jež z něj činí nejbohatší rovinový dostih střední Evropy. Na start se postavilo 13 tříletých hřebců a tři klisny, favoritem byl letos neporažený slovenský hřebec Opasan.

České derby

Velka Chuchle Celkem se v osmi dostizích představilo 99 koní a 33 jezdců.,

Zvítězil Favorit Českého Derby kůň Opasan

         s jezdcem  Radkem Koplíkem

Favoritem a vítězem 100. Českého Derby je lehký vítěz karlovarské Jarní ceny a pražského Memoriálu dr. Frankenbergera Opasan . Ve Velké červnové ceně se nepříliš očekávaně prosadil srbský rodák v péči mezinárodně úspěšného trenéra Václava Luky Markoni LP před rovněž překvapivě umístěným nositelem výborného původu Swinging Thomasem. Jejich zásluhou první tuzemskou porážku utržil vítěz Velké jarní ceny Rate, avšak nesl o kilogram a půl více, zatímco nyní budou zátěže vyrovnány, a v jeho sedle se představí pětinásobný český a šestinásobný španělský žokej-šampión Václav Janáček. Okruh hlavních kandidátů dále rozšiřují první dvě z klasického testu klisen – Oaks Zariyannka, předtím druhá ve Velké jarní ceně, a v Německu chystaná Vivienne Wells, černým koněm dostihu může být těsně druhý ze slovenské Velké jarní ceny Troop Commander, chystaný rekordmanem v počtu trenérských vítězství v Derby Františkem Holčákem.

historie Chuchle2Hvězdné obsazení mají další dva dostihy nejvyšší kategorie: v 61. J&T Banka Zlatém poháru pro starší vytrvalce změří síly loňští vynikající klasici, držitel Trojkoruny na Slovensku Arcturus a suverén českého St Leger Ramssio, proti nimž se postaví kultovní slovenská klisna bílé barvy Zoriana.

Do 17. Tattersalls Mile pak míří hrdina loňské Velké jarní ceny Ignacius Reilly, populární “černý démon”, vítěz Rakouského derby 2017 Black Canyon a dvojnásobný sprinterský šampión, nestárnoucí osmiletý rychlík Mr Right.

prehlidka mody 30 let
Moto: Co nejlépe podtrhne krásu koní?

Jedině elegantní dáma v odpovídajícím úboru!  

Slavnostní odpoledne nabídl také bohatý doprovodný program, převážně v duchu první republiky.

Salón první republiky pod vedením Sylvie Zouharové Dykové uspořádal módní přehlídku odívání z 30.let minulého století. http://www.salonprvnirepubliky.cz

Derby spolu se dvěma dalšími klasickými testy tříletých koní – Velkou jarní cenou a St. Leger – tvoří takzvanou klasickou Trojkorunu.

CHUCHLE ARENA PRAHA

Konají se zde cvalové i klusácké dostihy a další disciplíny koňských sportů. Nachází se na jižním okraji Prahy, na levém břehu Vltavy v městské části Velká Chuchle. Sezóna trvá zpravidla od začátku dubna do poloviny listopadu.

Jiří Zlámaný

www.velka-chuchle.cz

 

Podobné příspěvky

Velká cena Prahy to je týmové mistrovství ČR v jachtingu

Afri

Der Kreis schließt sich Comeback der Eisspeedway-Team-WM in Berlin am 29. Februar und 1. März

Afri

ČOS vyhlašovala Sokoly roku 2020. Ocenění se dostalo sportovcům, cvičitelům, ale i nejlepším kulturním a vzdělávacím počinům

Afri