Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
kone Sport

Evropský šampionát plnokrevných arabských koní v Praze

Arabsti kone

Ve dnech 17.-20.září v Chuchle Aréna Praha na závodišti ve Velké Chuchli se konala Česká národní přehlídka, mezinárodní přehlídka Prague Intercup a Evropský šampionát plnokrevných arabských koní. Koně jsou hodnoceni na základě exteriéru a pohybu mezinárodními porotami.

Mezinárodní porota ohodnotí a vybere nejkrásnější koně

arabsky kunKoně budou hodnoceni na základě exteriéru a pohybu mezinárodními porotami, ve kterých navíc usedne i Její výsost šejka Fatima bint Hazza z Abu Dhabi. Ta bude hodnotit Českou národní přehlídku ve čtvrtek 17.září od 15:30 hod. Mezinárodní soutěž Prague Intercup, kde se účastní i koně ze stájí v Dubaji (stáje vládce Dubaje), Kataru (stáje Emíra Kataru) či Saudské arábie, bude probíhat v pátek 18.září od 10:00 – 18:00 hod a v sobotu 19.září od 10:00 – 13:00 hod vyvrcholí jejími šampionáty. Vrcholem celého víkendu se pak stane Evropský šampionát, probíhající v sobotu 19.září od 14:00 – 19:00 hod a v neděli od 10:00-18:00 hod.

Celý víkend bude doslova protkán mnoha doprovodnými vystoupeními pro všechny diváky

  • ukázkami ze sokolnictví
  • zápřeží
  • tradičních arabských kostýmů
  • akrobacie a španělského jezdeckého umění

Arabti koneZa nejkrásnější koně světa jsou po dlouhá staletí považováni arabští plnokrevníci. Ti nejsou jen krásní, ale i v mnoha dalších aspektech velice unikátní. Jedná se o nejstarší plemeno koní na světě, datované až 2500 let př.n.l., s tzv.plavným pohybem. V klusu se nosí vznešeně nad zemí jakoby létali, jejich jemná hříva a žíně ocasu vlají jako prapor, jejich nozdry jsou do široka rozevřené a velké tmavé oči uhranou každého, kdo do nich pohlédne.  Akce se  koná ve dnech 17.-20.září v Chuchle Aréně Praha.

Arabský plnokrevník bude k vidění ve Velké Chuchli

predani cenyZ těchto všech důvodů posloužilo toto plemeno koní jako inspirace mnohým autorům maleb, soch, básní a jiných uměleckých děl. Ne nadarmo jsou tito koně považováni za šperk ve stájích jejích majitelů, mezi které se řadí různí králové, princové, šejci, zpěváci, hudebníci a jiné celebrity z celého světa. Arabský plnokrevník však není jen koněm pro potěšení, ale dokáže být i tvrdým vytrvalcem, kdy dokáže, se svým jezdcem, uběhnout v soutěžích na dlouhé vzdálenosti až 160 km za méně jak 8 hodin. A ani v této disciplíně nebyl doposud překonán.

vitezny kunMusíte tedy sami uznat, že se jedná o unikátní koně, které navíc máte možnost osobně vidět v Praze.

Vstupné i parkování je zdarma

Ojedinělou příležitost budete mít ve dnech 17.-20.září v Chuchle Aréna Praha na závodišti ve Velké Chuchli, kde se bude konat Česká národní přehlídka, mezinárodní přehlídka Prague Intercup a Evropský šampionát plnokrevných arabských koní.

Akce se koná ve Velké Chuchli ve dnech 17.-20. září 2020

 

arabsti koneVíce informací na : http://www.pragueintercup.cznebo  http://www.achpak.cz

 

Facebook Prague Intercup  a nebo instagram Pragueintercup

Jaroslav Lacina

 

Foto:

Jitka Tomečková, photographer
Will Shams s.r.o.
shams@seznam.cz
Facebook – shams world
Instagram – Jitka_shams_photography

 

Podobné příspěvky

Čeští surfaři začínají bojovat o olympiádu

Afri

F2 v Barceloně: Český tým znovu na stupních vítězů!

Jaroslav Hauer

Poběžte s námi Predator Race!

Afri