Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Česká bowlingová špička si to rozdala o domácí tituly ve dvojicích

Česká bowlingová špička bojovala na Mistrovství republiky dvojic v Olomouci. Na dvoudenním klání se dařilo Lukáši Jelínkovi, který v soutěži mužů vybojoval zlato s oddílovým kolegou Janem Mackem. V soutěži mixů přidal druhý titul ve dvojici s Kateřinou Beštovou. „Vyhrát jak kategorii mužů, tak mixy za jeden víkend je pro mě veliký úspěch. Jsem rád, že jsem s Honzou Mackem potvrdil formu, kterou jsme měli na nedávném MS v Kuvajtu. Titul v mixech jsem vyhrál poprvé. I přes větší konkurenci se nám podařilo s Katkou Beštovou ve finále stáhnout více než stobodový náskok a nakonec zvítězit,“ radoval se Lukáš Jelínek po úspěšném mistrovství. Soutěž ženských dvojic o pouhých devět kuželek ovládly Jana Lébrová s Ivanou Fojtíkovou.

Sedmnáctiletý talent Ondřej Prekop bude bojovat o evropský titul 

V Berlíně startuje tento týden Mistrovství Evropy šampionů, kde mistři a mistryně z 35 zemí budou bojovat o evropské tituly. Česko bude mít dvě želízka v ohni. Teprve sedmnáctiletý talentovaný bowler Ondřej Prekop, letošní mistr republiky, bude na tomto turnaji startovat poprvé. Zkušená Petra Otec Hanzlovská se Mistrovství Evropy šampionů účastní již poněkolikáté. Letošní novinkou je zařazení kategorie smíšených dvojic.

Ondřej Prekop jde do turnaje naplno. „Chtěl bych zahrát nejlepší bowling, co umím, aby se to ukázalo ve výsledcích.  Chci se dostat minimálně do top 16, ale věřím, že, mám na to urvat i nějakou medaili, ať už má jakoukoliv barvu.“

Trenér Ivan Burian českým hráčům věří. „Petra i Ondřej jsou na turnaj dobře připraveni. Český tým je v dobré kondici a panuje ta správná soutěžní  atmosféra.“

Hráči i hráčky nejprve odehrají 24 kvalifikačních her a nejlepší šestnáctka postoupí do dalších kol. Finále celého turnaje se odehraje v sobotu 28.října.

Eva Skořepová

PR manažerka České bowlingové asociace

Výsledky MČR dvojic:  https://www.czechbowling.cz/clanky/mistrovstvi-ceske-republiky-dvojic-2023-231021

Oficiální stránky turnaje ECC Berlín:  https://ecc2023.ebfchampionships.sport/

Livestream turnaje ECC Berlín: https://bowlstream.net/livestreaming/ecc-2023-berlin/

Výsledky turnaje ECC Berlín: https://bowlingresults.info/ecc/2023/

Podobné příspěvky

DS vysílá na ECO energy Rally Bohemia 2021 rovnou dva elektromobily DS 3 CROSSBACK E-TENSE

Redakce

Volkswagen Maratonský víkend 2017

Jaroslav Hauer

Kongresové centrum ožije našlapaným galavečerem soubojů IAF 3

Jaroslav Hauer