Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Atletika Sport

Česká výprava získala první medaile na Letních světových univerzitních hrách v Chengdu

Rampula vystřílel v Chengdu zlato, Přívratský bronz.

Basketbalisté jsou ve čtvrtfinále. 

Prvním medailistou na Letních světových univerzitních hrách se stal sportovní střelec Matěj Rampula, který ovládl soutěž v rychlopalné pistoli na 25m. Z prvního kola kvalifikace postoupil v sobotu z prvního místa, z druhého v neděli pak z druhé příčky. Ve finále s nástřelem 29 překonal druhého Nikitu Chikyukina z Kazachstánu (27) a třetího Poláka Oskara Miliweka (23).
Zisk zlaté medaile je pro Matěje Rampulu o to cennější, protože celá soutěž byla opravdu kvalitní s výkony na úrovni světových pohárů či mistrovství světa a Evropy. Všichni střelci předvedli divákům skvělou podívanou, která nejlépe dopadla pro české barvy.
Medaile si hodně vážím, protože je to moje zřejmě poslední takto vysoká univerzitní soutěž, které se mohu zúčastnit, protože příští rok v Německu nebude střelba na programu univerzitních her jako volitelný sport. Pak už budu moc starý. A že to vypadá, že nemám radost? Já mám radost, ale my střelci se musíme hlavně plně koncentrovat a emoce nemůžeme u střelby projevovat, musímE dělat všechno naprosto precizně,” uvedl první medailista české výpravy v Chengdu Matěj Rampula pro závodu.
Bronzovou medaili pak ve své disciplíně třípolohová malorážka přidal také vlajkonoš české výpravy Jiří Přívratský. S nástřelem 448,0 skončil třetí za vítězným Indem Tomarem (461,1) a druhým Američanem Barnickem (458,6). Další český zástupce František Smetana skončil ve finále na osmém místě s nástřelem 406,1. “Z medaile mám velkou radost, nemám ale radost ze svého dnešního výkonu, zvlášť ve finále, “Není to úplně optimální. Závodím tady s novým střeleckým oblekem a nejsem si úplně jistý, jestli funguje, tak jak bych si představoval, asi to bude chtít ještě trošku zajet a snad to bude lepší,” uvedl Jiří Přívratský po závodě a bylo znát, že myslel na vyšší příčku.

Jiří Přívratský šel do finále ze 4. místa kvalifikace s nástřelem 1183. Ve finále od se od první série vkleče držel na předních medailových příčkách a ty už do konce soutěže nepustil. Po velmi napínavém průběhu,  v němž vždy rozhodují pouhé desetinky, se dostal až do finálního rozstřelu a v něm vybojoval bronzovou medaili!

Z medaile mám velkou radost, nemám ale radost ze svého dnešního výkonu, zvlášť ve finále,” mrzelo Přívratského, že nedosáhl na cennější kov. “Není to úplně optimální. Střílím tady s novým střeleckým oblekem a nejsem si úplně jistý, jestli funguje, tak jak bych si představoval, asi to bude chtít ještě trošku zajet a snad to bude lepší.

Foto: Markéta Štenclová
Martin Boška

Podobné příspěvky

Milovníci adrenalinu si včera dali dostaveníčko na Ladronkafestu

Afri

Basketbalový národní tým mužů povede občan Prahy 8

Afri

Klusácké dostihy 6.8.2023 ve Velké Chuchli

Afri