Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

České juniorky jsou nejlepší v Evropě, ve finále porazily Itálii

České juniorské softbalistky vybojovaly v Praze evropský titul. Výběr do 18 let porazil ve finále turnaje Itálii 9:1, utkání skončilo rozdílem po páté směně. Češky tak potřetí v historii získaly evropský titul v této věkové kategorii. „Finále bylo krásné, na začátku jsme strhli psychickou výhodu na svoji stranu. Více než taktiku jsme řešili mentální nastavení našeho týmu, abychom si za každých okolností věřili. Byla to skvělá jízda turnajem,“ prohlásil Tomáš Kusý, reprezentační trenér. Českému softbalu se v letošním roce velmi daří – reprezentační týmy braly titul v kategorii kadetů, juniorů do 18 let, dospělých a nyní juniorek do 18 let.  

Další triumf pro softbal!

V jedenácti zápasech zaznamenaly pouhou jedinou prohru, a to v elitní skupině proti Italkám 1:2. Se stejným soupeřem nechtěly podobný výsledek opakovat a tak finále české hráčky v bohnickém areálu na Joudrs rozehrály skvěle. Hned v první směně daly šest bodů, z toho dva úspěšné odpaly předvedla kapitánka Kristýna Horáčková. Další bod přidaly Češky ve druhé směně a ve čtvrté si pak připsaly ještě dva. 

Naopak Italkám se v útoku nedařilo, pro jediný bod si doběhly ve třetí směně. Největší překážkou pro ně byla nadhazovačka Amálie Chaloupková, která v pěti směnách zaznamenala devět strikeoutů. „Zápas byl napjatý, ale na začátku jsme dali hodně moc bodů a to jsme udrželi až do konce. Nadhazovalo se mi skvěle, déšť mi nedělal problém,“ dodala Chaloupková.

České softbalistky do 18 let se z evropského titulu radovaly v roce 2014, 2021 a nyní v letošním roce. Na turnaji získaly celkem 137 bodů, předvedli 127 úspěšných odpalů, z toho pak šest homerunů. Nejvíce na pálce byla vidět Kristýna El Ghannam, která ve statistikách má 16 hitů a pro reprezentační tým získala 25 bodů.

Nejlepší českou nadhazovačkou byla Amálie Chaloupková, která zařídila pět výher a 41 strikeoutů. Díky titulu si juniorky zajistily postup do kvalifikační skupiny o mistrovství světa v příštím roce. „Tímhle český softbal posuneme, protože na takové turnaje chceme jezdit,“ doplnil trenér Kusý.

Foto: Czech Softball 
Jiří Uhlíř

Podobné příspěvky

46. Memoriál Luboše Tomíčka ovládl Rus Emil Sayfutdinov

Afri

IBF Super World Championships Dubai 2021 a zisk medaile

Afri

Sportovní bojovnost předvedla Yaremchuk na půlmaratonu

Afri