Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Vodní sport

Český jachtařský tým bojuje o olympijskou kvalifikaci na mistrovství světa

Český jachtařský tým bojuje o olympijskou kvalifikaci na mistrovství světa v Haagu, které se jede od 11. do 20. srpna. Na startu je 18 českých. Někteří již mají svůj závod za sebou, ostatním zbývají ještě tři dny do konce. Podaří se někomu pro Česko vybojovat místo na olympiádě?

 

Co se děje v Haagu?

Mistrovství světa olympijských tříd, které je zároveň první olympijskou kvalifikací a jede se v Haagu, se přehouplo do své druhé poloviny.

49eryFX a paralympijské třídy skončily

 Zosia Burska a Sáta Tkadlecová ve třídě 49erFX už mají mistrovství světa za sebou. Nasbíraly spoustu zkušeností a věříme, že v kvalifikaci uspějí příští rok.

Páté místo pro Dana Bínu

V Braassemermeeru bylo ukončeno mistrovství světa pro paralympijské třídy. Daniel Bína vybojoval páté místo – nebýt jednoho smolného dne, sahal i po medaili, a Saša Sadílek skončil jedenáctý.

Naděje stále žije pro bratry Teplé

Ve třídě ILCA 7 o kvalifikaci stále bojují oba bratři Teplí. Oba postoupili do zlaté skupiny.

„Jsou tady strašně silné proudy a závodění v nich je o dost jiné. Navíc se pořád hodně čeká na ty správné podmínky, takže jsme v klubu nebo na vodě od rána do večera a také jsme s rozjížďkami pozadu oproti planu, tudíž nebudeme mít žádný volný den. Závod je opravdu hodně náročný. Kvalifikace je za námi a dnes s Ondrou oba pokračujeme ve zlaté skupině v boji o místo do Paříže 2024. Před sebou máme ještě čtyři rozjížďky, tak jdeme na to!“ říkal dnes ráno Viktor Teplý.

Kvalifikační část mají za sebou také obě naše reprezentantky Klára Himmelová i Alessia Palanti ve třídě ILCA 6. Do zlaté skupiny se jim postoupit nepodařilo, na kvalifikaci na olympiádu budou mít ještě dvě šance příští rok. Klára Himmelová drží zatím 82. místo, Alessia Palanti 94. místo ze 110 závodnic.

Windsurfařky bojují o kvalifikaci

Mezi windsurfaři je junior David Drda z iQFoil RODOP teamu na 74. místě, bohužel po srážce musel odjezdit jeden den s poškozeným foilem, a Karel Lavický na 86. místě. I oni budou muset bojovat o kvalifikaci na olympiádu příští rok. O kvalifikaci stále bojují naše windsurfařky. Nejblíže k ní mají sestry Kateřina a Bára Švíkovy – jsou zatím na 36. a 40. To znamená na 15. místě z národů a kvalifikaci jich vybojuje 11. V závěsu za nimi je Kateřina Altmannová na 54. a juniorka Kristýna Piňosová z iQFoil RODOP teamu na 63. místě. z 88 závodnic.

Kiteboardisté zatím daleko za branami olympiády

Nejlepším z našich je zatím junior Vojtěch Koška na 37. místě, dále je Jindřich Houštěk na 74. místě z 84 kiteboardistů. Dominika Braunová je na 40. místě a Monika Žižlavská na 48. místě z 53 kiteboardistek.

Závodit se bude až do víkendu, kdy se pojedou medailové rozjížďky.

Kompletní výsledky zde: https://thehague2023.sailing.org/results-centre/

Více o závodě: https://allianzsailingworlds.com

Přenosy v televizi: https://thehague2023.sailing.org/how-to-follow/broadcasters/

Tracking:https://worlds2023.sapsailing.com/gwt/Home.html#/event/:eventId=03b11a50-8446-43e9-878c-6cb60dc75715

Videa: https://thehague2023.sailing.org/how-to-follow/videos/

Eva Skořepová

www.sailing.cz

www.facebook.com/sailingcz

www.zacnisjachtingem.cz

 

 

Podobné příspěvky

Tenisový comeback pokračuje

Afri

Bowler Jan Macek zahrál perfect game na Evropské bowlingové tour ve Francii

Afri

Novináři si vyzkoušeli na autodromu nový MEGANE R.S.

Afri