Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Čeští hráči go zaznamenali fantastický úspěch v turnaji Old Hunter´s Cup

Čeští hráči go zaznamenali fantastický úspěch v turnaji Old Hunter ́s Cup. Načátku května se v Praze uskutečnil 51. ročník nejprestižnějšího evropského turnaje ve strategické hře go. Hráči bojovali nejen o pohár Staré žitné myslivecké a pohár korejského velvyslance, ale také o nemalou finanční odměnu.
Třetí místo je pro Čechy fantastický úspěch v turnaji Old Hunter ́s Cup
Letošní ročník prestižního turnaje ve hře go, který nese poprvé podtitul „Old Hunter ́s Cup“ podle svého generálního partnera, kterým je Stará žitná myslivecká z Palírny U Zeleného stromu, byl podle pořadatelů úspěšný. Zúčastnilo se jej 156 hráčů a hráček z 22 států, kteří měli různé úrovně, od malých dětí a začátečníků až po evropské profesionály a špičkové hráče z východní Asie.
I když bylo původně podáno přihlášek více, pořadatelé jsou s tímto počtem hráčů spokojeni.„Přihlášeno bylo dokonce 174 hráčů a hráček, na poslední chvíli se jich ale skoro dvě desítky odhlásily, a to hlavně ze zdravotních důvodů. Mezi odhlášenými byli převážně čeští hráči, ale také silní hráči ze Srbska. I tak jsme spokojeni, protože mnoho let předtím bylo naší metou 100 přihlášených hráčů a hráček,“ říká pořadatel turnaje a mistr Evropy v go z roku1997 Vladimír Daněk.
Největší víkendový turnaj v Evropě dopadl pro Čechy skvěle Cenou pro vítěze turnaje byly pohár Staré žitné myslivecké a pohár korejského velvyslance, ale také finanční odměna. Cenový fond turnaje čítal 250000 Kč, z toho více než polovinu věnovala Palírna U Zeleného stromu. S takto vysokou částkou v cenovém fondu se tento turnaj řadí mezi největší víkendové turnaje v Evropě a je součástí European Grand Prix 2023.
Vítězem letošního ročníku se stal Číňan Yaoling Yang, který doslova neměl konkurenci, loňský vítěz Korejec Kim Dohyup skončil druhý. Fantastický úspěch zaznamenal Čech Jan Prokop, který získal třetí místo. Spolu s ním se do první dvacítky probojovali další dva čeští hráči, což je vzhledem k počtu hráčů skvělý výkon.
Nejlépe umístěnou ženskou hráčkou byla Manja Marzz Německa, která skončila na 21. místě. Turnaj se letos musel bohužel obejít bez nejlepších ženských hráček z Česka Adriany Tomšů a Jitky Bártové. Tradice, vytrvalost a gentlemanství Spojení turnaje nejstarší deskové hry a originální žitné whisky z nejstarší evropské palírny se přímo nabízí vzhledem k hodnotám, jako jsou tradice, vytrvalost nebo gentlemanství, které obě strany vyznávají. „Turnaj ve hře go podporujeme opakovaně a jsme velmi hrdí, že Stará žitná myslivecká Selection byla oficiálním nápojem i letos.
Zajímavostí je, že hru go hraje mnoho úspěšných špičkových českých manažerů, kteří právě v této hře využijí strategické myšlení,“ říká Boris Rajdl, marketingový manažer Palírny U Zeleného stromu. Samotného zahájení turnaje se zúčastnil velvyslanec Jižní Koreje, pan Kim Tae Jin, a předseda evropské federace go, pan Martin Šťastný. Partie nejsilnějších hráčů byly přenášeny a komentovány profesionály online na platformě Twitch.

Michaela Čentešová

Podobné příspěvky

Pozvánka na Skokový seriál Chuchle Arena Tour 2020

Redakce

ICZ RODOP ČESKÁ JACHTAŘSKÁ LIGA 2021 má vítěze

Redakce

König pojede o víkendu v rozžhavené Itálii

Redakce