Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Čeští lakrosoví reprezentanti postoupili na mistroství světa

Cesky_lakros

Čeští reprezentanti ve field lakrosu si zahrají v příštím roce na světovém šampionátu v San Diegu. V kvalifikačním turnaji v Polsku vyhráli všechny utkání, postup si zajistili ještě před sobotním zápasem proti Nizozemsku. V něm zvítězili 11:8 a ve skupině skončili suverénně na prvním místě. „Je to skvělý pocit. Přijeli jsme sem s tím, že chceme postoupit a už před posledním zápasem jsme to dokázali,“ prohlásil Tomáš Knotek, který zaznamenal nejvíce gólů z českého týmu.

France - Czech Republic, FIL World Lacrosse Championshop 2018Pět zápasů, pět výher. Taková je bilance reprezentantů ve field lakrosu v rámci kvalifikace na mistrovství světa.

Ve svém prvním duelu ve Wroclawi si nejprve poradili s Norskem 7:4. Poté deklasovali Portugalsko výsledkem 21:0. Klíčový zápas je čekal ve středu, kdy hráli s Polskem. „Bylo to nejtěžší utkání, protože se nám nedařilo v proměňování šancí. Rozhodlo až prodloužení, ve kterém jsme byli šťastnější,“ popsal Knotek utkání s domácím týmem, který Češi zvládli a vyhráli 5:4.

V pátečním zápase si zase čeští hráči ve field lakrosu poradili s Řeckem, v sobotu pak s Nizozemskem. Ve skupině C skončili jasně na prvním místě, připsali si 58 branek a 21 jich obdrželi. „Největší silou týmu je sehranost. S kluky jsme se připravovali posledních pár měsíců pravidelně na trénincích a teď se nám to tady na turnaji povedlo zužitkovat,“ tvrdil Knotek, který zaznamenal 13 gólů a jednu asistenci. Dařilo se také střelcům Tomáši Procházkovi (9 branek), Štěpán Friedlovi (8 branek) a Dominiku Peškovi (7 branek).

Cítím se o 20 kilo lehčí. Věřil jsem naší přípravě a hráčům, ale všechno se odvíjí od hry a nikdy nevíte, co se v ní seběhne. Po těchto výsledcích budeme schopni se posunout na novou úroveň. Jsme sport, který usiluje o účast na olympijských hrách a čeká nás bombastické mistrovství světa,“ těší se Brian Witmer, americký trenér českého týmu.

Hodně hráčů z českého týmu má zkušenost z boxlakrosem. Před kvalifikačním turnajem v Polsku prohlašovali, že budou sázet zejména na útok. „V průběhu týdne se ale ukázalo, že se můžeme spolehnout také na obranu. S celkovým skóre jsme spokojení,“ dodal Martin Hodaň, kapitán českého týmu ve field lakrosu.

Jiří Uhlíř

Podobné příspěvky

12. Pražský šachový festival 2016 pod záštitou náměstka primátorky Petra Dolínka

Afri

Topforex Lapierre slaví bronzovou medaili

Afri

Buďte aktivní a vyběhněte si volný vstup do nejzábavnějšího aquaparku

Afri