Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Chcete běžet některý ze závodů série RunCzech?

maraton

Chcete běžet některý ze závodů série RunCzech, ale nevyhovuje vám termín? Zaběhněte si ho tehdy, až se vám to bude hodit. Aplikace RunCzech Anywhere běžcům nabízí možnost se zaregistrovat a zaběhnout závod kdykoli v období od začátku dané oficiální události až do 31. prosince 2022, tedy do konce sezóny.

S aplikací RunCzech Anywhere můžete běžet i závodit kdekoliv a kdykoliv

aplikaceJe možné se zaregistrovat ještě před oficiálním startem a po začátku závodu kdykoli vyběhnout, svůj běh pomocí aplikace nebo běžeckých hodinek zaznamenat a výsledek následně zaslat ke schválení. Požadovanou trasu si také lze rozdělit a běžet ji na několikrát,“ říká Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, jehož závody se pyšní známkou World Athletics Elite Label Race. Za úspěšně absolvovaný závod běžec obdrží medaili, stejnou, jakou získávají i ti, kteří závod běží v místě jeho konání a v reálném čase. Vyzvednout si ji může buď v Running Mallu v Praze, nebo mu bude zaslána poštou.

maratonKoncept RunCzech Anywhere zahrnuje pestrou škálu závodů, z nichž lze vybírat nejen podle data konání, ale také podle preferované vzdálenosti. V nabídce jsou ultramaratony, maratony, půlmaratony, desetikilometrové nebo pětikilometrové závody. Běžci se mohou účastnit velkých pražských soutěží, jako je například Volkswagen Maraton Praha nebo Birell Grand Prix Praha, a dále řady dalších závodů po celé České republice nebo závodů v Itálii. Kromě dlouhých maratonských a půlmaratonských tras se lze zaregistrovat i na ty kratší, například štafetu nebo běh pro rodiny či pro ženy. RunCzech Anywhere nabízí také speciální projekty jako například Pryč ze židle, jenž je určen studentům a všem, kdo chtějí podpořit svou školu, nebo Mattoni FreeRun, který skýtá desítky běžeckých tras po celé republice, včetně možnosti trénovat s koučem.

Koncept běhání „kdekoli“ navíc pomáhá: společnost RunCzech pošle pět procent z každé registrace vybrané charitativní organizaci. Tento rok finanční částku půjde nevládní organizaci Světlo pro svět – Light for the World, která se zaměřuje na léčbu slepoty, zlepšování kvality života a advokační činnost ve prospěch lidí s postižením v nejméně rozvinutých částech světa, zejména v Africe.

Jiří Uhlíř

Podobné příspěvky

Roste zájem veřejnosti o AirBadminton

Afri

Windsurfař Karel Lavický se stal Jachtařem roku 2019

Afri

Jean-Éric Vergne a DS Automobiles získali ve Valencii důležité body

Afri