Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Chci odvést co nejlepší práci, říká Jiří Přívratský před odletem do Chengdu

cina
S jakou formou odlétáte na Letní světové univerzitní hry do Chengdu?
Minulý týden jsme byli na soustředění v Německu, kde jsem si poprvé vzal nové střelecké oblečení. Chvíli to trvá, než se s ním člověk popasuje. Bude to v něm premiéra, uvidíme, jak se mi v něm bude dařit. Je těžké to hodnotit před závodem, protože ve stresu to funguje trochu jinak než při klidovém režimu. Bude to trošku testovací čas.
Na Evropských hrách jste získal tři medaile, jaké máte ambice teď v Chengdu?
Většinou si ambice na medaile nedělám, snažím se odvést co nejlepší práci, jakou umím, a to jak to dopadne to nechávám na osudu.
Jak probíhá příprava střelce na takový závod? Jak se odlaďuje ideální forma?
Každý na to má svůj recept, nedá se říct, že na to je univerzální návod. Někomu vyhovuje více tréninku, nastřílet větší objemy. Někdo jede na více kontrolních závodů, někteří pár dní před soutěží úplně vysadí a soustředí se na nějaké fyzio. Ono je to hrozně různorodé a každý na to má různý recept.
Co funguje vám?
V podstatě v průběhu sezony se snažím jet udržovací tréninky. Přijde mi, že objemy jsou fajn na začátku sezony, kdy je dobré vystřílet hodně ran a člověk se zajede. Potom už jen pokračovat a jít po té práci a preciznosti. To je to, na co se soustředím já.

Zmínil jste, že hlavním vrcholem pro vás bude mistrovství světa, které následuje po univerziádě. Jak závody v Chengdu berete?

Částečně to beru jako přípravný závod k mistrovství světa. Univerziáda je pěkný závod, ale mistrovství světa je přece jenom ještě trochu víc. Bude to pro mne vynikající zátěžový test, nejenom pro mne ale také pro mé nové vybavení. Je to skvělá příležitost si to všechno ověřit.
Informace z univerziády, která začíná v pátek 28. července, je možné sledovat na webu www.caus.cz.  
Ondřej Zlámal
 

Podobné příspěvky

V sobotu startuje badmintonová extraliga

Afri

Topforex ATT Investments zahájí sezónu závody v Chorvatsku

Afri

Český bowler Lukáš Jelínek patří ke špičce světového bowlingu

Afri