Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Czech Bowl se vrací do Jihlavy!

Czech Bowl se vrací do Jihlavy! 30. ročník Snapbacks ligy vyvrcholí 16. července na stadionu FC Vysočina. Kdo pozvedne pohár nad hlavu? Finálový Czech Bowl s sebou přináší jedinečnou atmosféru a show. Fanoušci amerického fotbalu se mohou těšit na zápas té nejvyšší kvality.

Gladiators vs. Steelers, Czech Bowl

Jihlava hostila Czech Bowl v roce 2021 a Gladiators se podařilo právě na svém domácím stadionu získat historicky první titul, když ve finále porazili Prague Lions 23:0. Gladiators se podařilo postoupit také do letošního Tipsport Czech Bowlu a ve finále jsou potřetí v řadě. Jejich soupeř, ISMM Ostrava Steelers, byl naposled ve finále v sezoně 2019, kdy završil smolnou šňůru tří finalových proher v řadě. Steelers čekají na titul od sezony 1997, ve které zvítězili v Czech Bowlu nad Prague Panthers.

Třicátý ročník Czech Bowlu nabídne vyrovnaný zápas Vysočiny Gladiators a ISMM Ostrava Steelers.

Slezané plánují udržet letošní neporazitelnost, ale tým z Jihlavy chystá překvapení. Vrchol Snapbacks ligy už 16. července na domácím stadionu Gladiators nabídne vyrovnané finále, v němž se střetne nejpevnější defenziva s nejproduktivnějším útokem české nejvyšší soutěže. „Očekávám vyrovnanou bitvu, kterou budou rozhodovat detaily, maličkosti v posledních vteřinách,“ předpovídá Filip Hobza, předseda České asociace amerického fotbalu.

Účastníci finále: Vysočina Gladiators – ISMM Ostrava Steelers

Bodově nejproduktivnější útok, Gladiators, se ve finále utká s bodově nejpevnější obranou, Steelers.

Zápas na domácí půdě Gladiators vidí jako výhodu. „Fanoušci jsou nepostradatelnou částí našeho sportu. Hluk může dost zásadně znepříjemnit rozehrávání každému útoku. Doufám, že nás přijde podpořit, co nejvíce lidí,“ říká zkušený Dundáček a láká na domácí bitvu: „Tipsport Czech Bowl bude svátek amerického fotbalu. Vyvrcholením sezóny a celoroční přípravy.“

Ostravané vyhlížejí po šestadvaceti letech druhý zisk titulu. V základní části těžili hlavně z fantastické obrany, jejímž důkazem jsou čtyři první duely sezóny, ve kterých tým trenéra Marka Priegnitze udržel nulu. Každý zápas amerického fotbalu je úplně unikátní a vše se nedá vyčíst jen z výsledků,“ soudí Jan Dundáček, quarterback Jihlavy.

Czech Bowl XXX podpořil kraj Vysočina a město Jihlava.

https://www.caaf.cz/

 

Podobné příspěvky

Rybářské závody na nádrži Záhorská

Aleš Fritscher

RunCzech mění svět maratonských závodů

Aleš Fritscher

Česká komora fitness vydala Manuál pro znovuotevření fitness center v pondělí 27. dubna

Aleš Fritscher