Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Vodní sport

Děti závodily o Velikonocích v chorvatském Medulinu

Kraus v Chorvatsku

beaV chorvatském Medulinu se od 1. do 4. dubna jelo mezinárodní mistrovství Chorvatska ve třídě Optimist – Clivo Sailing Cup. Na startu bylo 211 dětí z devíti zemí a mezi nimi 30 českých. Závodila celá naše reprezentace SPS pod vedením trenérky Nikol Staňkové, tým Českého Yacht Klubu a řada dalších závodníků ze všech koutů republiky.

Děti závodily o Velikonocích v chorvatském Medulinu

Optimist v ChorvatskuČást reprezentace a někteří další mladí závodníci měli za sebou trénink na Gardě, někteří trénovali v Medulinu před závodem, ostatní vyplouvali letos na vodu poprvé. Čtyři slunečné závodní dny přinesly nejdříve dva dny kvalifikace ve slabém větru. Po čtyřech odjetých rozjížďkách se flotila rozdělila na zlatou, stříbrnou a bronzovou skupinu.

Dva finálové dny přinesly velmi silný vítr, v sobotu se za větru kolem 8 m/s podařilo odjet jednu rozjížďku, pak ale vítr opět zesílil až na 15 m/s. Druhou rozjížďku tak dokončila pouze část závodníků zlaté skupiny. Pro bronzovou a stříbrnou skupinu byla rozjížďka zrušena. Poslední den foukalo přes 20 m/s, takže nebylo možné vyplout.

Dokoupilová
Beata Dokoupilová

V silném větru jel výborně Lukáš Kraus z JK Česká Lípa, který se díky tomu posunul na celkové šesté místo. Stabilními výkony si bronzovou medaili mezi dívkami zajistila Beata Dokoupilová z Jachtklubu Brno. V kategorii do 12 let bojoval o medaili také František Burda z JK Česká Lípa, nakonec skončil čtvrtý. Na stejné pozici mezi dívkami do 12 let byla Liliana Dymáková z YC Vysoké Mýto a šestá Anna Skořepová z Českého Yacht Klubu. Mistrem Chorvatska se stal Josip Tafra z JK Labud.

Skorepova
Anna Skořepová

Kompletní výsledky zde: https://www.racingrulesofsailing.org/documents/1770/event?name=otvoreno-prvenstvo-hrvatske-u-flotnom-jedrenju-u-klasi-optimist-u16-2021

Eva Skořepová

PR manažerka Českého svazu jachtingu

www.sailing.cz,  www.facebook.com/sailingcz

 

 

 

Podobné příspěvky

Nadějné výsledky na mistrovství světa olympijské třídy iQFoil

Redakce

Fortuna Czech Bowl XXIX nabídne na Žižkově 17.7. reprízu loňského finále

Redakce

NTEGRA Mistrovství České republiky Slalom open a iQFoil course ve Viganji 

Redakce