Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Jiné sporty Sport

Do Prahy míří jezdci z dvaceti zemí na PARKUROVÝ CSIO3* Prague Cup

parkur CSIO

Obrovský zájem o start na mezinárodních parkurových závodech CSIO3* Prague Cup, které bude hostit od 20. do 23. srpna Chuchle Arena Praha, zaznamenávají organizátoři z Czech Equestrian Teamu. Do české metropole míří jezdci z dvaceti zemí světa.

Dvanáct let Praha, ani žádné jiné město v České republice, nezažila parkurový mítink, během něhož se koná atraktivní Pohár národů Mezinárodní jezdecké federace (FEI). Naposledy se tak stalo v roce 2008 na Císařském ostrově v Praze. Letos v srpnu se do české metropole sjede naprosto mimořádná konkurence.

Mezinárodní skokové závody CSIO3* Prague Cup
Parkur
Summer Cup

Oficiální mezinárodní skokové závody CSIO3* Prague Cup v pražské Velké Chuchli lákají jezdce dvou desítek národností z vícero důvodů. „Jednak byla zrušena série FEI Longines Nations Cup, a tak v letošním roce jsou v kalendáři pouze tři závody CSIO v kategorii seniorů a dalším důvodem je rozhodně možnost splnění tzv. MER, Minimum Eligibility Requirements, pro olympijské hry. Navíc posunutím olympiády vznikla pro ty, kdo mají tento minimální limit pro účast v Tokiu splněný již z roku 2019, nutnost splnit si ještě potvrzující výsledek. Zájem je tedy obrovský i z řady jednotlivců,“ uvádí ředitelka závodů Markéta Šveňková. „MER i potvrzující výsledek si mohou jednotlivci plnit v rámci prvního kola pátečního Poháru národu a v nedělní Grand Prix. Na programu závodů máme i tři soutěže zařazené do žebříčku Longines Ranking, a celková finanční dotace je 270.300 EUR,“ pokračuje ředitelka pražského CSIO v Chuchli.

Mezinárodní jezdecká federace

parkurJednotlivé ekipy se postupně hlásí prostřednictvím systému Mezinárodní jezdecké federace a lze očekávat zcela zaplněnou kapacitu. „Máme potvrzeno celkem třináct týmů včetně České republiky. Přihlašovací systém jsme otevřeli v pátek 31. července a přes víkend se přihlásily již např. týmy Slovenska, Argentiny, Polska či Nizozemí. Dále očekáváme kompletní družstva z Belgie, Egyptu, Irska, Itálie Japonska, Německa, Nového Zélandu a Rakouska a máme ještě pět dalších týmů na čekací listině, mezi nimiž jsou Švýcarsko, USA nebo Velká Británie. Oficiálně jsme do rozpisu uvedli, že bude pozváno jedenáct týmů plus Česká republika, k tomu navíc FEI využila práva divoké karty a vysílá k nám navíc Argentinu,“ prozrazuje Šveňková.

kone na parkurNa základě předběžné schůzky s reprezentanty při Českém skokovém poháru v Olomouci byla již navržena i konkrétní jména jezdců, kteří budou členy českého týmu. S ohledem na avizovanou neúčast klisny Diva jezdkyně Emmy Augier De Moussac budou hostitelskou zemi reprezentovat Anna Kellnerová, Aleš Opatrný, Kamil Papoušek a Ondřej Zvára. „Co se týče olympijských cílů, tak z českých jezdců nepotřebuje potvrzující výsledek ani MER pouze Aleš Opatrný s Forewerem, ale bude se snažit splnit Minimum Eligibility Requirements s koněm Gentlemen van het Veldhof, všichni ostatní pak potřebují potvrzující výsledek a plnit si MER s dalšími koňmi,“ upřesňuje Markéta Šveňková.

parkurSkvělý tým bude mít např. Polsko, za něj bude startovat mj. Michal Kazmierczak či Andrzej Oplatek, za holandský tým pak Jeroen Dubbeldam, Eric Van Der Vleuten, Jur Vrieling a Frank Schuttert, velmi dobrý tým má také Egypt, za který bude startovat Karim Elzoghby, Abdel Saïd, Nayel Nassar, Mouda Zeyada, Sameh El Dahan. Slovensko budou reprezentovat Bronislav Chudyba, Radovan Šillo, Andrej Hollý, Ján Cigán, Michal Žák, Irsko pak Bertram Allen, Anthony Condon, Michael Duffy, Mark Mcauley a David Simpson. Japonský tým trénuje Paul Schockemöhle, který taktéž avizoval, že se svými svěřenci do Prahy dorazí. Za jednotlivce stojí za zmínku určitě třeba Pius Schwizer ze Švýcarska. Celkem se pražského CSIO účastní jezdci z dvaceti zemí světa.

parkurČeskou republiku budou reprezentovat kromě členů reprezentačního A-kádru Martin Řezníček, Alena Gasperl, Linda Portychová, Tereza Svobodová, Adam a Oliver Písaříkovi, Valentýna Kuková, Kateřina Kučerová, v nejvyšších soutěžích se pravděpodobně objeví Rudolf Doležal, Jakub Štěrba, Sergej Motygin, Filip Doležal, Vladimír Tretera nebo Jan Štětina.

Přes obrovský zájem o účast mají organizátoři nastaveny maximální limity, kolik mohou přijmout jezdců, resp. koní. „Maximální počet účastníků se snažíme držet na čísle 320 koní, což bude i celková kapacita ustájení. V tuto chvíli je toto číslo již v podstatě naplněné, máme i mnohé koně na čekací listině, s nimiž budeme počty doplňovat,“ odhaduje Markéta Šveňková.

Martina Kučerová

SPR media s.r.o.
email: kucerova@sprmedia.eu
http://www.sprmedia.eu

 

Veškeré další podrobnosti o přípravách mezinárodních parkurových závodů CSIO3* Prague Cup najdete na adrese http://www.csiopraha.cz, kde je umístěn také odkaz na on-line prodej vstupenek prostřednictvím sítě GoOut.

Czech Equestrian Team a.s., Event Organiser CET Prague Cup 2020, Evropská 2690/17, 160 00 Prague, Czech Republic.

Foto ilustrační z parkuru – Velká Chuchle 2019

 

Podobné příspěvky

Na Parukářce se koná třetí ročník Žižkovského pivobraní

Afri

Václav Milík dostává českou plochou dráhu opět na výsluní

Afri

Dřina, chaos a nevydařený den pro Karla Lavického

Afri