Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport Sport

Do startu 52. ročníku Barum Czech Rally Zlín zbývá necelý týden

Barum Zlin

Čekání na 52. ročníku Barum Czech Rally si motorističtí fanoušci mohou ve Zlíně zkrátit například v prostorách Zlatého jablka, které láká návštěvníky na bohatý doprovodný program, jenž se k největšímu motoristickému podniku v České republice vztahuje. V prostorách obchodního centra tak lidé už nyní mohou obdivovat vystavené závodní speciály, nebo navštívit oficiální fan shop, v němž jsou k dostání mimo jiné vstupenky a upomínkové předměty. V následujících dnech se pak mohou těšit také na středeční autogramiádu soutěžních posádek a další bohatý program.

Autogramiáda, výstava vozů a bohatý program! Zlaté jablko ožije barumkou

Již od 7. srpna je v přízemí Obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve Zlíně k vidění hned trojice soutěžních speciálů. Konkrétně jsou to vozy Mitsubishi Lancer Evo III, se kterým si v roce 1996 pro titul mistra světa dojel legendární Tommi Mäkinen, Škoda Fabia S2000, za jejímž volantem slavil v roce 2010 kontinentální titul jeho krajan Juho Hänninen, a také Renault Clio Rally5 teprve devatenáctiletého pilota Tomáše Večerky. Tato auta pak od neděle 13. srpna nahradí vůz Toyota Yaris Karla Macka.

Vrcholem programu ve Zlatém jablku pak bude tradiční autogramiáda předních posádek startujících na letošním ročníku Barum rally. Ta se uskuteční ve středu 16. srpna od 19:30 hodin za účasti téměř třicítky soutěžních dvojic, mezi nimiž nebude chybět kompletní česká a evropská špička, ani šestice dámských jezdkyň. Fanoušci se tak budou moci setkat například s vítězi podniků mistrovství světa Novozélanďanem Haydonem Paddonem a Norem Madsem Ostbergem, chybět nebude desetinásobný vítěz barumky a posledních sedmi ročníků Jan Kopecký a lokální hvězdy Erik Cais, Dominik Stříteský nebo Adam Březík. O den později pak proběhne od 19 hodin také autogramiáda posádek patnáctého ročníku Star Rally Historic.

V prostorách Zlatého jablka a na jeho sociálních sítích zároveň probíhá řada soutěží o hodnotné ceny včetně symbolických dvaapadesáti permanentních vstupenek na Barum rally. Zájemci si mohou prohlédnout také výstavu fotografií Martina Straky a Petra Luska z Rally Dakar, kteří při její příležitosti v pátek 18. srpna ve 13 hodin pokřtí své nové knihy a zúčastní se besedy a autogramiády s fanoušky. Atraktivním lákadlem pro milovníky vůně benzínu bude i show jednoho z nejlepších českých freestyle motocrossových jezdců Libora Podmola v prostorách parkoviště mezi Obchodním domem Zlín a starou tržnicí, kde bude rovněž vystavena dakarská technika týmu Fesh Fesh.

Po skončení Barum Czech Rally Zlín proběhne v neděli 20. srpna jako obvykle slavnostní vyhlášení vítězů na náměstí Míru, nejúspěšnější posádky se následně představí ve Zlatém jablku na závěrečné tiskové konferenci.

 

  1. ročník Barum Czech Rally Zlín 2023 ve Zlatém jablku

 

  1. – 20. srpna: výstava závodních rally speciálů
  2. – 20. srpna: otevřeno info centrum a fan shop se vstupenkami a upomínkovými předměty
  3. – 20. srpna: výstava dakarských fotografií Martina Straky a Petra Luska

Středa 16. srpna v 19:30 hod: autogramiáda předních posádek Barum Czech Rally Zlín

Čtvrtek 17. srpna v 19:00 hod: autogramiáda předních posádek Star Rally Historic

Pátek 18. srpna v 13:00 hod: křest knih Martina Straky a Petra Luska, beseda, autogramiáda

Pátek 18. srpna v 14:30 hod: FMX show Libora Podmola (parkoviště mezi OD Zlín a starou tržnicí)

Neděle 20. srpna v 18:15 hod: tisková konference nejlepších posádek Barum Czech Rally Zlín

Vojtěch GARGULÁK  

 www.czechrally.cz                                                                                  

Podobné příspěvky

Václav Milík vstoupil do sezóny 2017 závodem Speedway Best Pairs

Afri

Lions zvítězili i v Bratislavě a zajistili si semifinále

Afri

Maraton Praha ovládl Keňan Mutiso

Afri