Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Vodní sport

Dominika Vaďurová a Sára Tkadlecová bojují o účast v Tokiu

Domi&Sara

trida 49 jachtingPoté, co byl odložen závod Princessa Sofia Trophy na Mallorce, bylo rozhodnuto, že se evropští závodníci tříd 49er, 49erFX a Nacra 17 utkají o poslední volná místa na olympiádě v Tokiu od 21. do 26. března na Kanárských ostrovech. Na Lanzarote proběhla zimní série závodů a mnoho týmů tak již bylo na místě. Mezi nimi je i naše želízko v ohni posádka 49eruFX Dominika Vaďurová a Sára Tkadlecová. Po měsíčním tréninku zakončeným přípravným závodem v Portugalsku se holky přesunuly na Lanzarote, kde strávily další dva týdny intenzivním tréninkem. Sparing partnerky jim dělaly Chorvatky, otestovaly také novou sadu plachet. Pak si daly pár dní volna na regeneraci před závodem. V pátek 19. března prošla jejich loď měřením a v neděli začal kvalifikační závod.

Dominika Vaďurová a Sára Tkadlecová bojují o účast v Tokiu

trenink - jachtarkyLanzarote poskytuje skvělé jachtařské podmínky včetně silného větru a velkých vln. Naše posádka se na závod těšila a je skvěle připravená. První den závodu přinesl jejich konzistentní výkon, který doprovázel vítr kolem 8 m/s, vlny a bohužel také smůla. „Každý den kompletně kontrolujeme naši závodní loď do posledního šroubku. Ale i přesto se nám v první rozjížďce přetrhl vant. Dokončily jsme ji na osmém místě. Naštěstí je náš slovinský trenér Gasper Strahovnik mistr improvizace a my mohly pokračovat v závodě. Použil kus lana dyneemy a napětí takeláže dotáhl podle pocitu. Druhou rozjížďku jsme byly v cíli šesté, ale byly jsme na startu o vteřinku přes čáru, takže jsme byly diskvalifikovány. Ve třetí jízdě jsme přidaly devítku,“ popsaly dramatický první den závodu.

Evropská olympijská kvalifikace tříd 49er, 49erFX a Nacra 17 začala v neděli na Lanzarote

praskl-vant u lodeDnes přidaly dojezdy 10, 4 a 11 a jsou na průběžném 18. místě. O poslední místo na olympiádě v Tokiu bojuje ve třídě 49erFX sedm zemí: Švédsko, Itálie, Chorvatsko, Česká republika, Finsko, Belgie a Rusko. Jsme teprve ve třetině závodu, vše je ještě otevřené, neboť posádky jsou velmi vyrovnané.

Více informací zde: https://www.facebook.com/lanzaroteinternationalregatta

Eva Skořepová

PR manažerka Českého svazu jachtingu

www.sailing.cz

www.facebook.com/sailingcz

 

Podobné příspěvky

Česká komora fitness vydala Manuál pro znovuotevření fitness center v pondělí 27. dubna

Afri

Evropští windsurfaři budou bojovat o poslední místa na olympiádu

Afri

Rybářské závody na nádrži Záhorská

Afri