Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
kone Sport

Dostihový den Elektrizace železnic Praha

Dostihy

V neděli 13. září se v Chuchle Areně Praha uskutečnil již tradiční Dostihový den Elektrizace železnic Praha, jehož vrcholem je opět nejdelší a nejvýše dotovaný český dostih s proutěnými překážkami – 14. Zlatý pohár EŽ Praha. V Chuchle Areně Praha na programu byl jediný dostihový den, v jehož rámci se v Praze konají také překážkové dostihy. Vrchol Dostihového dne Elektrizace železnic Praha, 14. Zlatý pohár EŽ Praha a. s. (I. kat., 4200 m, 360 tis. Kč) je dlouhodobě nejdelším a nejvýše dotovaným tuzemským dostihem přes proutěné překážky a letos se jej zúčastnila šestice velmi kvalitních skokanů.

Sobotka a Josef Bartoš

 

vyhrál Josef Bartoš s koněm CAPIVARI.

Gastro: restaurace, kavárna, foodtrucky, stánky rychlého občerstvení. Hlediště tribuny je kryté proti nepřízni počasí.

Druhé místo: Daniel Vyhnálek  s koněm Dragoun

Třetí místo: Jan Faltejsek s koněm ANAKING (FAVORITEM)

PROGRAM PRO DĚTI

Jízdy na ponících zdarma, venkovní hřiště s atrakcemi (trampolíny, kolotoč, skákadla) a krytý dětský koutek v přízemí tribuny.15:00 – loutkové divadlo. Workshopová dílnička Trash Made: třídicí aktivity, dětský koutek – veškeré aktivity jsou ekologicky zaměřené budou probíhat po celé odpoledne zdarma na dětském hřišti.

Z důvodu aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví (v souvislosti s prevencí proti onemocnění COVID-19) byla v neděli 13. září na Dostihový den EŽ Praha omezena kapacita počtu diváků na 1000 osob.

Velka ChuchleDostihové závodiště v Praze-Velké Chuchli bylo založeno již v roce 1906 a je oblíbeným výletním místem pro obyvatele Prahy i její návštěvníky, pro jednotlivce, dvojice i celé rodiny. Dramatické souboje elegantních a ušlechtilých koní na travnaté dráze poskytují estetickou podívanou i neopakovatelné vzrušující zážitky. Vrcholem každé sezóny, která většinou trvá od dubna do konce října, či počátku listopadu, je České Derby, konané ve druhé polovině června. Druhým významným dostihovým dnem roku pak bývá Evropský pohár žokejů, pořádaný na konci září.

Ilona CsakovaVelka Chuchle

 

 

 

 

 

 

AUTOBUSEM
Nejvhodnějším spojením z centra Prahy je použití metra, jehož trasa B Vás dopraví do stanice Smíchovské nádraží. Odtud jezdí do Velké Chuchle několik autobusových linek, a přímo před hlavní vchod (do zastávky Závodiště Chuchle) Vás dopraví linka číslo 244.

Linky č. 129, 241, 243 a 318 jedou také po Strakonické ul., ale je třeba vystoupit v zastávce Dostihová a k závodišti dojít asi 800 metrů pěšky (ulicí Dostihovou a u železničního přejezdu vlevo, ulicí Radotínskou).

VLAKEM
Elegantním řešením je použití vlakové příměstské dopravy (linka “S7” Praha-Beroun, držitelé předplatného MHD zdarma) ze stanic Praha-Hlavní nádraží či Praha-Smíchov. Vlak staví komfortních 200 metrů od hlavního vchodu závodiště, stanice se nazývá Praha,Velká Chuchle. Konkrétní spojení si můžete snadno vyhledat na serveru Českých drah. chuchlechuchle

 

 

 

 

 

 

AUTEM
Pojedete z centra Prahy směrem na Strakonice. Za Barrandovským mostem budete pokračovat do Malé Chuchle a po podjetí železničního mostu a minutí benzinové pumpy odbočíte vpravo (značená odbočka do Velké Chuchle). Po projetí Malou Chuchli (ulicí Paroplavební) pokračujete opět vpravo dle značení, po komunikaci (ulice Mezichuchelská) souběžné s železniční tratí. Po příjezdu do Velké Chuchle se dostanete k železničnímu přejezdu, před nímž pokračujete rovně (směr Radotín) a již před sebou uvidíte budovu tribuny. K parkovišti dorazíte po projetí okolo tribuny, nachází se po levé straně za točnou autobusů MHD. Parkovné: 100 Kč.

Tuto aktualitu najdete zároveň na http://www.velka-chuchle.cz

Podobné příspěvky

Ambasadoři Toyoty a Lexusu vyzývají k pohybu i během uzavřených Velikonoc

Redakce

The Long Road to the Jones Cup

Ilja Hynek

Vyprodaný 1/2Maraton Praha ovládl Keňan Konga

Redakce