Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Vodní sport

Dřina, chaos a nevydařený den pro Karla Lavického

Karel_Lavicky

V první rozjížďce Karel otočil po startu hned na pravobok a při přejezdu před startovní lodí zachytil kotevní lano startovního katamaranu a hodil katapult. Foukalo fajn, ale s počáteční ztrátou se toho v této konkurenci už mnoho udělat nedá,“ říká trenér Patrik Pollák.  

Dřina, chaos a nevydařený den pro Karla Lavického

V jachtařském olympijském středisku Enoshima závodilo ve větru o síle 10–15 uzlů (5–8 m/s), a muži na prknech startovali až odpoledne, tedy v 8 hodin ráno našeho času.

karel lavicky - ruce„Ve druhé jízdě přišla v momentě startu změna větru, který zhasl, a začal totální chaos na hranici skluzu. Nic Karlovi nevycházelo, a tak stejně jako celá polovina startovního pole nestihl v této rozjížďce limit a připsal si DNF (nedokončil). Dnešní smůla vyvrcholila předčasným startem v poslední rozjížďce. Byl to fakt nevydařený den, přestože Karel tvrdě dře a obětuje tomu vše – nervy i ruce,“ dodal zklamaně trenér.

Tokyo 2020 Olympic Sailing
Tokyo 2020 Olympic Sailing

Karel se propadl na 24. místo, ale není všemu konec. Zítra ho čeká volný den a po něm dva další závodní dny a 6 rozjížděk, které mohou všechno obrátit k lepšímu.

Na čele závodu je po šesti jízdách Ital Mattia Camboni, druhý je Švýcar Mateo Sanz Lanz a po diskvalifikaci z dnešní druhé rozjížďky až třetí hlavní favorit Nizozemec Kiran Badloe.

Kde můžete závod sledovat?

Přenosy z jachtingu je možné sledovat na Eurosportu, který má přenosová práva pro celou Evropu, zde: https://www.eurosport.com/sailing/olympic-games/

Přímé přenosy rozjížděk zde: https://tokyo2020.sailing.org/multimedia/broadcasters/

Live tracking rozjížděk: https://tokyo2020.sailing.org/multimedia/tracking/

Výsledky: https://tokyo2020.sailing.org/results-centre/

Foto Patrik Pollá

Eva Skořepová

PR manažerka Českého svazu jachtingu

www.sailing.cz

www.facebook.com/sailingcz

 

 

 

Podobné příspěvky

A Race to The Top: Free Climbing

Ilja Hynek

2021 kein Eisspeedway in Berlin

Redakce

Dramatické mistrovství Evropy olympijských tříd ILCA 6 a ILCA 7

Redakce