Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
kone Sport

EVROPSKÝ POHÁR ŽOKEJŮ 2020

Pohar zokeju

V neděli 27. září se do Chuchle Areny Praha vrací Evropský pohár žokejů. Šestý ročník nejbohatšího rovinového mítinku české sezóny se vzhledem k pandemii Covidu-19 a souvisejícím vládním opatřením bude odehrávat ve zvláštním režimu. Hlavním posunem oproti minulým sezónám je omezení kapacity areálu na 2000 osob a také výrazné omezení doprovodného programu.

Velka ChuchleEvropský pohár žokejů proběhne v souladu se všemi platnými vládními nařízeními. S těžkým srdcem jsme proto museli provést několik nezbytných změn,“ řekl za pořadatele Jiří Vávra.

Již dříve bylo oznámeno zrušení after-party i módní přehlídky v tribuně. S ohledem na mezinárodní rozměr mítinku a ochranu zdraví žokejů i diváků se nebude konat ani tradiční autogramiáda. „Víme, že autogramiáda patří každý rok k nejpopulárnějším částem programu. Připravujeme proto aspoň symbolickou náhradu. Zájemců budou k dispozici již podepsané kartičky všech zúčastněných jezdců,“ dodal Vávra.

cvalaci Velka Chuchle 2020Konání populární after-party v tribuně Chuchle Areny Praha znemožňují současná pravidla platící v České republice. „Samozřejmě nás to mrzí, neboť jsme i letos chystali atraktivní program, ale jsme si vědomi, že ve stávající situaci by bylo pořádání takové akce nezodpovědné. After-party tedy odkládáme na příští rok a v neděli bude veškerá pozornost soustředěna na tu hlavní, dostihovou, část programu,“ uvedl Tomáš Machovský.

Stejně jako v případě ostatních zářijových dostihových dnů je divácká kapacita Evropského poháru žokejů omezena. Zájemci si mohou zakoupit vstupenky s předstihem v prodejních sítích GoOut a Ticketportal. Zbylé vstupenky budou prodávány v neděli na pokladně areálu, ale pouze do vyčerpání kapacity.

Velka ChuclePořadatelé připomínají, že povinnost zakrývání úst a nosu byla nově rozšířena i na venkovní veřejné akce s více než 100 přítomnými lidmi a nadále je třeba nosit roušky také ve vnitřních prostorách jako je tribuna, vážnice či šatny jezdců. „Zejména v zázemí, kde se pohybují žokejové a realizační týmy, bude nošení roušek pečlivě kontrolováno. Zdraví všech účastníků a přítomných má nejvyšší prioritu,“ zdůraznil Machovský.

Nabitý víkendový program v Chuchle Areně Praha nabídl, nebo ještě nabídne osm dostihů nejvyšší kategorie a jeho první, sobotní část vyvrcholila dvěma tradičně nejvýznamnějšími srovnávacími dostihy tříletých a starších koní na mílové a vytrvalecké distanci. V obou se prosadili čtyřletí favorité a v obou druhá místa obsadili zástupci letošního klasického ročníku. 42. Velkou cenu Prahy vyhrál Torque Power před klisnou Achird, ve 42. Velké ceně českého turfu dominoval Arcturus před Ruselem.

Velka ChuchlePo celém areálu budou opět rozmístěny stojany s dezinfekcí. Aby se zahraniční účastníci letošního Evropského poháru žokejů mohli bez komplikací vrátit domů, zajistí pořadatelé zájemcům z řad jezdců a trenérů po skončení dostihů test na Covid-19.

Celý průběh Evropského poháru žokejů bude vysílat Česká televize, tentokrát na programu ČT2. Více než tříhodinový přenos začíná ve 14:40.

Jiri Zlámaný

jiri.zlamany@velka-chuchle.cz

www.velka-chuchle.cz

 

 

Podobné příspěvky

Buďte aktivní a vyběhněte si volný vstup do nejzábavnějšího aquaparku

Afri

Startuje Kittfort liga amerického fotbalu

Afri

Nejnovější kniha Daniela Bartáka – Život v kleci

Jaroslav Hauer