Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Fotbal Zprávy ze světa

Marocký král poblahopřál členům národního týmu k historickému postupu do čtvrtfinále Mistrovství světa a přijal gratulace od hlav států k tomuto úspěchu

Marocký král poblahopřál týmu k postupu do čtvrtfinále Mistrovství světa

Rabat – Po skončení úterního zápasu, v němž marocká národní fotbalová reprezentace nastoupila proti španělskému týmu, poblahopřál Jeho Veličenstvo král Mohammed VI. členům národního týmu k historickému postupu do čtvrtfinále Mistrovství světa ve fotbale v Kataru 2022, informovala marocká tisková agentura MAP.

Marocký král poblahopřál členům národního týmu k postupu do čtvrtfinále Mistrovství světa

Maroko fotbalovy tym

Panovník telefonicky hovořil s prezidentem Marocké královské fotbalové federace Fouzim Lekjaou a trenérem národního týmu Walidem Regraguim, kterým upřímně poblahopřál za výkon hráčů a technického a administrativního personálu, kteří ze sebe vydali maximum a dosáhli vynikajících výsledků během této významné sportovní soutěže.

Monarcha ocenil historický výkon členů národního týmu, kteří splnili očekávání a touhy početné a statečné marocké veřejnosti, která je podporuje v Maroku, Kataru i po celém světě, a vyzval je, aby v této soutěži pokročili co nejdále, dělali i nadále čest národnímu fotbalu a nesli vysoko vlajku království.

Po postupu marockého výběru do čtvrtfinále mistrovství světa blahopřály hlavy států v telefonátech králi Mohammedovi VI. Panovníkovi telefonovali prezident Palestiny Mahmúd Abbás, prezident Gabonské republiky Ali Bongo Ondimba a jordánský princ Hasan Ibn Talál. V těchto telefonátech vyjádřili srdečné blahopřání Jeho Veličenstvu králi k tomuto historickému úspěchu, díky němuž se Maroko stalo první arabskou zemí, která se dostala do této fáze mistrovství světa.

red.

Podobné příspěvky

Londýnský správní soud zamítl žalobu proti dohodě o přidružení mezi Marokem a VB

Afri

Vojenský nábor dětí ozbrojenými milicemi Polisario

Afri

Belgie považuje plán autonomie v Marocké Sahary za „dobrý základ pro řešení“ (Společná deklarace)

Afri