Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Jiné sporty Reportáže Sport

Gabriela Soukalová se těší z vítězství ve Světovém poháru

26 let čeští fanoušci biatlonu čekali na české vítězství ve Světovém poháru. Dnes se Gabriele Soukalové podařilo zvítězit nejen ve stíhačce, ale také v celkovém Světovém poháru.

Marie Dorinová-Habertová byla již jedinou konkurentkou Gabriely a tak do dnešního dne nikdo nevěděl, která z těchto dvou sportovkyň velký globus získá. Jenže Gabča měla sobotní závod skvěle našlápnutý, již od začátku se držela v popředí spolu se soupeřkami Kaisou Mäkäräinenovou, Marii Dorin-Habertovou a Dorotheou Wiererovou, která toužila získat alespoň malý globus za vítězství v disciplíně.

Biatlon

Habertová jela v závodě taktéž skvěle, avšak doufat, že Soukalová skončí hůř než na 8. místě, bylo trochu sci-fi. V biatlonu však člověk nikdy neví, stačí jedna špatná střelba a neúspěch už se veze, jak bylo vidět v podání našich dalších závodnic Jislové, Vítkové, která nakonec ze závodu odstoupila či Charvátové.

Gabriela Soukalová nedala Habertové moc šancí na vítězství, střelby měla sice pomalejší, zato téměř přesné, navíc se vždy dokázala vrátit na první pozice díky běhu. Na první položce jednou minula, poté její střely byly přesně mířené na cíl až do poslední položky, kdy se téměř rozhodovalo o pořadí a stejně jako Dorinová jednou minula a tak se musela za Dorinovou-Habertovou vydat na trestné kolo. Tak napínavé poslední kolo si biatlonoví fanoušci budou ještě dlouho pamatovat, do cíle zamířila šestice závodnic – Mäkäräinenová, Dorinová, Preussová, Soukalová, Wiererová a Birkelandová. První zmíněná Mäkäräinerová si po chvilce vybojovala náskok, který si udržela až do cíle a dojela na prvním místě. Na druhém místě skončila Dorin-Habertová. O třetí místo se rozhodovalo už v posledním stoupání, kde bojovaly Soukalová a Wiererová. Italka byla o chvilinku rychlejší a tak se Gabriela Soukalová musela smířit s neoblíbeným čtvrtým místem.

Avšak toto umístění nebylo vůbec nešťastné. Sice se po závodě nepostavila na stupně vítězů, ale toto umístění rozhodlo, že se Gabriela Soukalová stala vítězkou Světového poháru a taktéž získala malý globus za povedenou disciplínu. Český biatlon má tak opět po 26 letech svojí královnu biatlonu!

Nezapomeňte se dívat i zítra, Gabriela Soukalová si může domů odvést i malý globus za hromadný start!

Gabrielo, gratulujeme a zítra budeme držet palce!

LSO60cd8c_dokal

Podobné příspěvky

REPORTÁŽ: Prahou včera prošel průvod Prague Pride 2014

Afri

OBRAZEM: Pražská Markéta hostila 2014 FIM SPEEDWAY GRAND PRIX

Afri

Juniorský mistr světa Ondřej Teplý jachtařem roku 2015.

Afri