Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Gladiators a Mammoths si zajistili místo v semifinále Snapbacks ligy

americky fotbal

V 7. kole Snapbacks ligy amerického fotbalu si Vysočina Gladiators a Přerov Mammoths zajistili výhrami účast v semifinále. Důležitou výhru si připsali také ISMM Ostrava Steelers proti Brnu Sígrs. Prague Lions zvítězili nad Nitrou Knights kontumačně.

Gladiators porazili Monarchs s nulou

americky-fotbalDo sestavy Vysočiny Gladiators se po zranění z druhého kola vrátil running back Jan Dunovský, který v úvodní čtvrtině proti Bratislavě Monarchs otevřel touchdownem skóre zápasu. Obrana Gladiators celý zápas dominovala a Bratislavu k ničemu nepustila. V passových yardech se Monarchs dokonce dostali do záporných statistik. Quarterback Marek Pavlovič sice naházel 58 yardů, ale zároveň byl šestkrát složen při passových pokusech pro ztrátu 62 yardů.

Gladiators se vrátili po zranění také receiveři Vojtěch Mašita a David Calta, ale útok domácích stejně jako v předchozím zápase proti Steelers postupoval vpřed především po zemi. Quarterback Jan Dundáček si připsal 81 yardů a přidal zbývající dva touchdowny zápasu.

Monarchs se v útoku nedokázali, a Gladiators tak zvítězili 21:0. Výhrou si Gladiators zajistili účast v semifinále a v 8. kole je čeká přímý souboj s Přerovem Mammoths o konečné druhé místo v základní části.

Drama v Přerově

Brno Alligators odehráli další svůj domácí zápas na hřišti soupeře. Tentokrát domácí zápas odehráli Alligators na hřišti Přerova Mammoths. Do zápasu vstoupili mnohem lépe Mammoths, když quarterback Michal Stoklásek hned z kraje zápasu 70yardovým touchdownem na Filipa Novotného otevřel skóre zápasu. Do konce první čtvrtiny si oba touchdownovou spolupráci ještě jednou zopakovali a další tři body přidal kopem Miroslav Večerka. Mammoths se tak v úvodu zápasu ujali vedení 17:0.

Alligators se nadechli k obratu ještě na konci první čtvrtiny. Quarterback Noah Suszckiewicz našel Filipa Špringera a snížil na 7:17. Útok Alligators v letošní sezoně nejvíce spoléhá na spolupráci Suszckiewicze s Robertem Wirthem a právě tato dvojice se postarala o otočení skóre. V polovině třetí čtvrtiny se po dvou touchdownech Wirtha dostali Alligators do vedení 20:17.

Poslední slovo měli ale Mammoths. Stoklásek si připsal svůj třetí passový touchdown, když tři minuty před koncem zápasu našel Marka Havlíčka. Mammoths si v dramatickém zápase připsali výhru 24:20 a zajistili si první účast v play-off Snapbacks ligy v historii klubu.

Steelers nepustili Sígrs ani bod

Také ISMM Ostrava Steelers si v 7. kole Snapbacks ligy připsali vítězství s nulou. Na domácím hřišti porazili trápící se Brno Sígrs 46:0.

Do sestavy Steelers se vrátil po zranění receiver Jiří Šimečka a útok Steelers působil mnohem živějším dojmem než při prohře z minulého kola proti Nitře Knights. Quarterback Bradley Jones si připsal hned 6 passových touchdownů, čímž vyrovnal historický rekord ligy.

O vítězství rozhodli Steelers hned v úvodní čtvrtině, kdy si touchdown připsal Škvára, Maniecki a Vysloužil. Stejný bodový příděl si Steelers připravili také do druhé čtvrtiny a druhý poločas si už pouze pohlídali vedení.

Steelers si připsali důležitou výhru a v příštím kole je čeká přímý souboj s Bratislavou Monarchs o poslední postupové místo do semifinále.

Knights nenastoupili proti Lions

Hráči Nitry Knights podali v 6. kole na hřišti Steelers bojovný výkon. Překvapivé vítězství nad Steelers si ale vybralo svou daň. Knights vstupovali do sezony s úzkým kádrem, který se po sérii zranění ještě zmenšil. Knights tak nenastoupili k zápasu proti Prague Lions a kontumačně prohráli. Lions si tím zajistili první místo v základní části.

7. kolo Snapbacks ligy

Vysočina Gladiators – Bratislava Monarchs 21:0

Brno Alligators – Přerov Mammoths 20:24

ISMM Ostrava Steelers – Brno Sígrs 46:0

Prague Lions – Nitra Knights 35:0 (kontumace)

Radim Kroulík

 

Podobné příspěvky

Aktivní senior, zdravý senior

Jaroslav Hauer

31. 5. bude plochá dráha na Markétě, hostit 2014 FIM SPEEDWAY GRAND PRIX

Afri

Wrestling – uspořádali dne 4.8.2017 na Žižkově

Afri