Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Vodní sport

Jachtařská liga v Brně

jachtarska liga

Tři závodní dny, 14 rozjížděk, 14 týmů. Bezvětří a prázdninové letní počasí provázelo druhý závod České jachtařské ligy, které se jela od pátku 7. do neděle 8. srpna na Brněnské přehradě. Pořádajícím klubem byly Lodní sporty Brno.

jachtingNa startu se sešlo 14 klubových týmů a hlavní rozhodčí Jan Blahoňovský se svým týmem udělali maximum pro to, aby se závod odjel. Celkem se podařilo uskutečnit 14 rozjížděk ve slabém proměnlivém větru. Nejlépe foukalo na čtvrtečním tréninku. V pátek se neodjelo vůbec nic, v sobotu vpodvečer se trochu rozfoukalo a odjelo se pět rozjížděk. V neděli by vítr trochu moudřejší a umožnil odjet dalších devět krátkých rozjížděk. Pořadí posádek na předních místech bylo velmi těsné. Zajímavý souboj byl o první místo, kdy do poslední chvíle vedl Petr Fiala z YC NERATOVICE. V cíli 12. rozjížďky o své celkové prvenství v závodě těsně přišel a skončil druhý. Z vítězství se radovala domácí posádka LODNÍCH SPORTŮ BRNO ve složení Fedor Kubeš, Miroslav Fanta, Jan Daněk a Jindřich Knetig. O třetí místo se hrálo v poslední čtrnácté rozjížďce a mohly ho získat čtyři týmy. Nakonec formu potvrdil bezchybnou poslední rozjížďkou tým SEE U SAILING Johana Hirnšala.

Finále letošního ročníku České jachtařské ligy proběhne o víkendu 12. a 13. září v Praze.