Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Klusáci vybíhají na dráhu premiérově již 16.5. a 23.5. Velká Chuchle

Velká Chuchle

V důsledku koronavirové pandemie a souvisejících vládních opatření omezujících pohyb a shromažďování osob vybíhají letos klusáci na dostihovou dráhu s měsíčním zpožděním. Postarají se tak o úplně první dostihy roku 2020 na českém území, protože cvalové dostihy mají premiéru až 18.května v Mostě.

pohár Pražského zpravodajeOba pražské květnové klusácké dostihové dny se odehrávají bez přítomnosti diváků a veřejnosti a při dodržování  přísných hygienických pravidel. Úvodní dostihový mítink proběhl na Dostihovém závodišti v Praze  5 – Velké Chuchli v sobotu 16.května a měl na programu sedm kapacitně plně obsazených dostihů. První dostih celoročního seriálu dostihů pro francouzské klusáky vyhrál čtyřletý hřebec Game Atout(F) se Zdeňkem Škobisem ze Stáje Viktoria, tradiční srovnávací dostih klusáků I. a II.ziskové kategorie ukořistil po boji pětiletý valach Inaccessible Grou(D) ze Stáje OR-FEA s Jaromírem Kotáskem. Náš dostih, tedy Cenu Pražského zpravodaje, získala /16.5.) pro šumavskou stáj tříletá ryzka Havana Misi, klisna plemene francouzský klusák, kterou bude její trenér Jaromír Kotásek směrovat k účasti v zajímavě dotovaných dostizích ve Francii. Cena Pražského zpravodaje byla součástí i druhého dostihového dne v sobotu 23.5. opět ve Velké Chuchli jako 3.dostih. 

Cenu Pražského zpravodaje vyhrál Ivan Coufal s koněm LUCKY BLUE, jasný favorit dostihu. 

Příznivci klusáckých dostihů mohou sledovat každý pražský mítink živě, o kvalitní online přenos se stará internetová televize EquiTv. A po internetu je také možní si na dostihy vsadit u sázkové kanceláře Tipsport. Začátek dostihů je pravidelně ve 14:00 h (aktuální informace naleznete vždy před dostihovým dnem na www.czetra.cz). (hp)

 

 

Podobné příspěvky

Dukla vítá první jarní posilu a připravuje se na Jaro

Afri

V neděli 21.června se konal třetí dostihový den – Cervnovy handicap pro storm de nuit

Afri

OBRAZEM: Pražská Markéta hostila 2014 FIM SPEEDWAY GRAND PRIX

Afri