Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
kone Sport

Klusácké dostihy 6.8.2023 ve Velké Chuchli

Dne 6.8.2023 se na závodišti ve Velké Chuchli konal 10. klusácký den. Běželo se celkem 6 dostihů a zúčastnilo se ho celkem 36 koní a 18 jezdců.

  1. Dostih Handicap Horse Sports s.r.o. se základem 1680 m pro 4leté a starší koně v poli devíti koní vyhrál 8letý hnědý hřebec Jack Martie v majetku FVE-Relay-JK Levín s jezdkyní Veronikou Poršovou.
  2. Dostih Cena EquiTV byl vypsán pro 2leté a 3leté nepříliž zkušené klusáky na 1670 m.              Startovalo celkem 5 začínajících klusáků a nejlépe si vedla 2letá hnědka Västerbo Chili švédského chovu Stáje Alet, která svůj druhý start v životě proměnila ve druhé vítězství. V obou případech byl v její sulce jezdec Jindřich Klaubenschalk.
  3. Dostihem byla Cena Pražského magazínu pro začínající 3.leté a starší klusáky na 1670 m.        Zde se projevilo, že účastníci rovněž nejsou ještě dost zkušení, neboť se platně ze sedmi koní dostali do cíle pouze 3. Ostatní byli pro chyby v průběhu dostihu pro časté cválání diskvalifikováni. Zvítězila 3letá hnědka českého chovu Valentýnka CUB ze stáje Dobruský vedená svým trenérem Josefem Dobruským. Zaznamenala tím první životní vítězství.

Chovatelský dostih Přípravná Derby-cena na 2180 m se běžel jako 4. v pořadí a přes malý počet účastníků byl zajímavý mj. tím, že se po 20ti měsících vrátil do sulky Zdeněk Škobis. A i když 4letý tmavý hnědák hřebec Jumbo německého chovu, jehož je rovněž Škobis majitelem, nebyl zrovna prvním favoritem, tak nebylo velkým překvapením, že Zdeněk Škobis, tak jak se dříve stávalo velmi často, koně přivedl do cíle vítězně.

Další, pátá v pořadí byla Cena televize PrahaTV, která startovala z met a zúčastnilo se jí pět špičkových klusáků v českém tréninku. Základ byl 2180 m a dva bývalí vítězové Derby v majetku Zdeňka Škobise Kane Fortuna a Pamino měli přídavek 20 m. Vítězství získala překvapivě 7letá hnědka Masada se svojí chovatelkou a majitelkou amatérskou jezdkyní Klárou Jelínkovou, která úspěšně využila metrové úlevy dvaceti metrů proti druhému Paminovi.

Posledním dostihem byla Cena Českého klusáckého spolku na 2180 m se sedmi účastníky. Zvítězila 3letá černá hnědka Iron Lady OV, kterou vedl její majitel jezdec a trenér Ivan Coufal, a to rychlým finišem v cílové rovině, jak bývá o koní Ivana Coufala častým zvykem.

Foto: Viktor Král

Bohuslav Kostka

Podobné příspěvky

Vietnamští fotbalisté změřili síly na Strahově

Afri

V sobotu 22.6.2019 – Výstava nejkrásnějších automobilů a motocyklů v hostivařském golfovém klubu

Afri

From Homemade Board to a Career

Ilja Hynek