Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
kone

Aleš Opatrný vyhrál úvodní soutěž Global Champions Prague Playoffs

Lepší začátek Global Champions Prague Playoffs v libeňské O2 areně si čeští fanoušci parkurového skákání nemohli přát. V zahajovací soutěži kategorie CSI5* s překážkami do 145 centimetrů vyhrál stejně jako před rokem Aleš Opatrný v sedle Forewera.

Prague Playoffs opět nemohlo začít lépe

Global Champions Prague PlayoffsČtvrtý ročník galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs, který hostí od čtvrtka libeňská O2 arena, zahájila Cena E15, při níž překážky dosahovaly výšky 145 centimetrů. Hodnocena byla na čas. Ten, kdo chtěl upět, musel nejen nechybovat, ale také hodně spěchat.

Mnoho jezdců, které čeká start v Super Cupu GCL případně účast v sobotní Super Grand Prix LGCT, však pojala start v této soutěži tréninkově. Někteří tak šli naopak volněji a obdrželi penalizaci za čas, jiní se předem rozhodli absolvovat pouze několik skoků. To byl i případ Anny Kellnerové s klisnou Catch Me If You Can Old či jejího týmového kolegy z celku Prague Lions a trenéra v jedné osobě Nielse Bruynseelse na Matadorovi.

Global Champions Prague Playoffs„Catchie skákala dobře, měli jsme v plánu nejít celý parkur. Cítila se dobře, takže doufám, že v pátek bude dobře připravena. Atmosféra v aréně byla úžasná. Kurz byl docela technický na to, že to je otevírací soutěž. Nevím, jak to v pátek Uliano Vezzani postaví, když to už dnes takto osolil,” zhodnotila Anna Kellnerová. 

Global Champions Prague Playoffs

 

 

Ta startovala i v sedle teprve osmiletého hřebce Joyride, jenž se na úrovni pěti hvězd teprve etabluje. Do cíle dovezl po dvou chybách osm trestných bodů. Stejný výsledek zaznamenal i Vladimír Tretera na valachovi Gangsterovi V/H Noddevelt a Filip Doležal s jedenáctiletým koněm Coup de Coeur GP Madame Z.

Obrovskou radost udělal divákům, kteří hned první den zaplnili téměř celé ochozy O2 areny, Aleš Opatrný v sedle Forewera. Nezaznamenal žádnou penalizaci, byť měl při riskantní jízdě dvakrát kontakt s bariérou. Čas 56,24 byl nepřekonatelný a nikdo z bezchybných soupeřů se mu ani nepřiblížil. 

Letos jsem měl trochu štěstí, dvakrát se mi Forewer dotkl bidla, ale to ho hezky zpozornělo a do konce už skákal skvěle. Včera jsem při warm-upu skočil jen čtyři samostatné skoky. To je možná pro mě upomínka, že bych si měl při tréninku kombinaci skočit,“ okomentoval Aleš Opatrný skutečnost, že zmíněné dva doteky byly vždy na vstupu do dvojskoku. 

Global Champions Prague PlayoffsBylo to skvělé, dnes tady je spousta diáků. Minulý rok jich tu první den nebyla ani polovina. Nevím, kde se vzali, ale na dekorování jich bylo ještě víc než při soutěži,“ pochvaloval si vítěz po slavnostním dekorování skvělou atmosféru. Hned však začal promýšlet další jeho účast při mítinku GC Prague Playoffs. „Musím se rozhodnout, zda zítra bude Forewer startovat, nebo dostane pauzu. Pokud bude startovat, tak s ním půjdu jen pět nebo šest skoků. Chci ho malinko dostat na svoji stranu a zklidnit ho. V sobotu je pro nás nejdůležitější skákání, tak ho chci dobře připravit. Sil má dost, tudíž ho to nijak neunaví, když si skočí pět až šest skoků malinko víc kontrolovaně. Jak jsme šli dnes na čas, tak ke konci parkuru se mi začal házet doprava. To bych chtěl v pátek tréninkovým startem odbourat,“ dodal Aleš Opatrný.

Prague Playoffs pokračuje čtvrtečními čtvrtfinálovými jízdami GCL Super Cupu. Tam domácí zástupci nestartují. Prague Lions díky umístění mezi nejlepšími čtyřmi v celosezónním hodnocení nastoupí až do pátečního semifinále. To odstartuje ve 20 hodin. Součástí akce je i doprovodná koňská show určená pro rodiny s dětmi a všechny milovníky koní, nejen těch parkurových. Kromě Lorenza při ní diváci uvidí i soutěž čtyřspřeží nebo dostih shetlandských poníků s dětmi. Detailní program je na stránkách www.pragueplayoffs.com.

Jan Kuklík

 

 

 

Podobné příspěvky

Klusáci odstartovali sezónu ve Velké Chuchli dne 17.4.2021

Redakce

Krása arabských koní opět v Praze

Redakce

O víkendu 18.-19.září 2021 zažijete krásu arabských koní opět ve Velké Chuchli v Praze

Redakce