Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
kone

Klusáci v sobotu odpoledne opět poběží ve Velké Chuchli

chuchle-klusaci

Klusácké dostihy v ČR mají svou tradici. Pravdou je, že v Česku stojí dostihy klusácké ve stínu cvalových, nicméně sobotní odpoledne ve Velké Chuchli bude opět neopakovatelným zážitkem pro všechny návštěvníky.  Sobota 22.4. 2023 již od 13,15 hodin 

Dostih Pražského magazínu se poběží v 15,30 hodin

KlusaciKlusácké dostihy jsou dostihy, při kterých jezdec nesedí na koni, ale na vozíku zapřaženém za ním. Sulka je dvoukolový vozík na vzdušných pneumatikách, vyrobená z lehkého materiálu. Pro trénink a dostih se používají rozdílné sulky. Sedadlo sulky je umístěné za osou vozíku, takže tlačí klusáka dopředu. Nejoblíbenějšími jsou tzv.”italky”. Šířka se smí pohybovat mezi 140-150 cm, hmotnost smí být maximálně 30kg. Závodí se nejčastěji na tratích dlouhých 1600 až 3400 metrů.

Klusácký dostihový den  – sobota 22.4. 2023 již od 13,15 hodin 

Nejčastěji se v klusáckých dostizích používá autostart, tedy start “z jedné mety”. Auto má pro tyto účely speciální rozvírací ramena, která po startu zaklapne a sjede z dráhy. Start probíhá pomalým rozjezdem za autem.

V cíli se pořizuje se “cílová fotografie”. Pokud doběhnou někteří koně současně, jedná se o tzv.”death heat”a vítězové se dělí o výhru. Heaty  jsou opakované (potvrzující) dostihy – tedy potvrzení výkonu koně z předešlého dostihu. 

Chuchle Arena Praha

Dostihové závodiště leží na levém břehu Vltavy, na jižním okraji Prahy. Každoročně se zde od dubna do poloviny listopadu konají cvalové i klusácké dostihy a další disciplíny koňských sportů.

Vstup a parkování zdarma! 

www.czetra.cz

 

Podobné příspěvky

Dostihy předznamenají olympiádu

Aleš Fritscher

Česká klusácká asociace, z.s. pořádá v sobotu dostihový den

Aleš Fritscher

14.5. Velká Chuchle – Cena Pražského magazínu startuje v 15 hodin 

Aleš Fritscher