Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Lakrosovou reprezentaci čeká kvalifikace na MS

Cesky_lakros

Čeští lakrosoví reprezentanti odcestovali na kvalifikaci o mistrovství světa. Od pondělí se v Polsku rozehraje turnaj ve field lakrosu o postup na světový šampionát, který se uskuteční v roce 2023 v USA. A Češi si věří na postup. „Je to pro nás obrovská motivace dostat se na MS. Věříme, že se to podaří. Máme jedny z nejtalentovanějších hráčů a naší výhodou paradoxně je fakt, že hrají hodně boxlakros,“ prohlásil Brian Witmer, americký trenér českého týmu. Ve Wroclawi se Češi střetnou s Norskem, Portugalskem, Polskem a Řeckem. Na šampionát postoupí automaticky první dva týmy.

Lakrosovou reprezentaci čeká kvalifikace na MS

Cesky_lakrosBude to svátek lakrosu a česká reprezentace u něj nechce rozhodně chybět. Mistrovství světa se přesunulo z Los Angeles do San Diega a čeká se pompézní sportovní událost. Vždyť v USA je lakros populárním sportem, existuje zde profesionální liga nebo se hraje na nejprestižnějších amerických univerzitách. „Většinou jsme světový šampionát hráli a rozhodně nechceme o tuto pozici přijít,“ tvrdil Jakub Kos, obránce českého lakrosového týmu. „Myslím si, že bychom měli postoupit z prvních dvou míst. Pokud skončíme na třetím, čekalo by nás rozhodující utkání o postup se soupeřem z jiné tabulky.“

Češi sází zejména na útok

Cesky_lakrosJaké jsou nejsilnější stránky českých hráčů? Hledají se hlavně v útoku. „Umíme vyzrát na brankáře, máme velmi šikovné útočníky, volíme neotřelé řešení situací. Tím se vymykáme běžné taktice ve field lakrosu,“ prozradil Kos. Důvodem tohoto tvrzení je boxlakros. V něm jsou totiž Češi v Evropě jedni z nejlepších. A dovednosti v tomto sportu je možné uplatit také ve fieldu. „Dobří hráči se uplatní v jakékoliv verzi lakrosu. Oproti jiným zemí v Evropě jsme hráli ligu a trénovali jsme. Momentálně máme skvělou herní formu. Nevěřím, že by tohle mohlo říci mnoho jiných týmů,“ dodal Witmer.  

Čeští lakrosoví hráči rozehrají kvalifikační turnaj v pondělí proti Norsku. „To je jednoznačně naší největší výzvou, jde opravdu o skutečného soupeře a tvrdého protivníka. Zahrajeme si také proti Řecku, které nemá v lakrosové komunitě zrovna dobrou pověst. Myslím, že na soupisce budou mít hodně hráčů z Ameriky, takže také oni by mohli být výzvou. Proti Polsku hrajeme často a jen velmi zřídka polské týmy porazí české. Kvůli výhodě domácího hřiště to bude o něco těžší,“ hodnotil protivníky trenér Witmer.

Cílem českého týmu je postoupit z prvních dvou míst a potvrdit pozici jednoho z nejsilnějších evropských týmů. „Naším stylem je hrát s velmi vysokým rizikem, prosazovat se v útoku. Naše šance se kvalifikovat do USA se mi moc líbí, věříme si,“ dodal trenér Witmer.

Jiří Uhlíř

Podobné příspěvky

Čeští lakrosoví reprezentanti postoupili na mistroství světa

Afri

Mladí piloti Sauberu ovládli první závod na Nürburgringu

Jaroslav Hauer

Evropský šampionát plnokrevných arabských koní v Praze

Afri