Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Lions i Gladiators převálcovali soupeře

americky-fotbal

Prague Lions i Vysočina Gladiators ve 4. kole Snapbacks ligy amerického fotbalu potvrdili roli favoritů ligy a brněnské soupeře převálcovali. Lions na hřišti Brna Sígrs zvítězili 60:13, Gladiators pak doma porazili Brno Alligators 49:10. Po třech zápasech jsou bez prohry Přerov Mammoths, kteří vybojovali vítězství 35:28 na hřišti Nitry Knights.

Mammoths jsou stále bez prohry

Nezastavitelné duo Dundáček – Mašita

Quarterback Vysočiny Gladiators Jan Dundáček v zápase proti Brnu Alligators ukázal, že se dokázal rychle sehrát se svými novými spoluhráči. Dundáček přišel do týmu po druhém kole jako náhrada za zraněného Ryana Pahose. Po přesvědčivé výhře nad Brnem Sígrs si Gladiators přesvědčivě poradili také s druhým brněnským týmem.

tabulka

Dundáček navázal na úspěšnou spolupráci s Vojtěchem Mašitou z prvního společného zápasu. Mašita si proti Alligators připsal 4 touchdowny a nezastavitelné duo Dundáček – Mašita tak mělo hlavní zásluhu na výhře Gladiators 49:10. Touchdownová smršť překvapila samotného Mašitu.

„Nečekal jsem, že to takhle dopadne, protože jsme měli úplně jiný plán, ale vycházelo nám úplně všechno.“ Dundáček si v průběhu zápasu připsal pouze tři nekompletní passy a nasbíral celkem 386 yardů vzduchem.

Výborný výkon podala také obrana Gladiators, která sice dovolila running backovi Davidu Kilianovi 119 yardů a touchdown, ale jinak dokázala prakticky vymazat passovou hru brněnského týmu. Americký quarterback Noah Suszckiewicz si připsal pouze 9 zkompletovaných passů v zápase.

Alligators se v prvním poločase dokázali držet v zápase, ale definitivní zlom přišel ve třetí čtvrtině, kdy Gladiators definitivně odskočili po dvou touchdownech Mašity. „Měli jsme dobré momenty a první půlka nebyla špatná. Ve druhé půlce jsme odešli asi mentálně a koncentrace spadla. Ten výsledek je pro nás zbytečně tvrdý, ale takový je fotbal,“ hodnotil prohru hlavní trenér Alligators David Ospalý.

Alligators se za stavu 7:14 rozhodli překvapit soupeře při pokusu o field goal. Místo kopu na branku si Tomáš Fortelný nechal míč a snažil se passem najít volného spoluhráče. Jeho přihrávka ale našla pouze ruce obránce Jana Leštiny, který s míčem přesprintoval hřiště a Gladiators se tak rázem dostali do vedení 21:7. „Ten fake field goal asi zlomil celou tu hru,“ připustil Ospalý po zápase.

Nadšení z výsledku mírnil po zápase hlavní trenér Gladiators Ondřej Paulus. „Výsledek nemluví o tom, jak ten zápas probíhal. Nebylo to tak jasné, jak výsledek napovídá. První polovinu to pro nás bylo trápení, protože jsme udělali hromadu faulů. Během pauzy jsme si dali restart a od druhé poloviny se nám podařilo hrát v klidu.“

Gladiators si připsali výhru 49:10 a s bilancí 3-1 jsou na třetím místě.

Mammoths vybojovali třetí výhru

Zápas mezi Nitrou Knights a Přerovem Mammoths nabídl vyrovnaný duel. Domácí Knights otevřeli skóre zápasu touchdownem Mária Bíry, ale po zbytek zápasu dotahovali ztrátu. Mammoths totiž poslal do vedení dvěma touchdowny Zdeněk Šulák po passech quarterbacka Michala Stokláska.

Do závěrečné čtvrtiny se šlo za stavu 14:14. Vedení vrátil Mammoths touchdown running backa Michala Bocka, ale Knights dokázali opět srovnat za 11 vteřin hry. Bock se do endzóny dostal znovu 6 minut před koncem zápasu, ale i tentokrát dokázali Knihgts srovnat skóre na 28:28. Na třetí touchdown Bocka necelou minutu před koncem zápasu už domácí nedokázali odpovědět a Mammoths si připsali výhru 35:28.

Po třech zápasech jsou Mammoths s bilancí 3-0 na druhém místě tabulky za Lions, kteří mají o zápas víc.

Hattrick Pavloviče pomohl k výhře Bratislavy

Ústí nad Labem Blades chtěli před domácím publikem napravit nevydařený start do sezony. Proti Bratislavě Monarchs začali dobře a v první čtvrtině otevřel skóre 4yardovým touchdownem Ondřej Hejna.

Monarchs dovedl k výhře Marek Pavlovič, který si v průběhu zápasu připsal všechny tři touchdowny týmu. Pavlovič rozhodl o výhře Monarchs necelé dvě minuty před koncem, kdy třetím touchdownem v zápase navýšil vedení na 9 bodů.

Monarchs vybojovali na hřišti Blades výhru 22:13 a s bilancí 2-1 jsou na čtvrtém místě. Blades si na první výhru v sezoně budou muset počkat minimálně do pátého zápasu.

Lions převálcovali Sígry

Zápas prvního s posledním překvapení nepřinesl. Prague Lions vlétli do zápasu s Brnem Sígrs a rychle se ujali vedení po dvou touchdownech Adama Žouželky. Hlavní bodovou porci si pražský tým nechal na druhou čtvrtinu, ve které zaznamenali hned 6 touchdownů. Za rozhodnutého stavu tak mohli Lions pustit na hřiště náhradníky. Lions si z Brna odvezli vysokou výhru 60:13.

Sígrs tak jsou po čtyřech odehraných zápasech stále bez výhry. Naopak Lions jsou s bilancí 4-0 na prvním místě.

  1. kolo Snapbacks ligy

Brno Sígrs – Prague Lions 13:60

Ústí nad Labem Blades – Bratislava Monarchs 13:22

Vysočina Gladiators – Brno Alligators 49:10

Nitra Knights – Přerov Mammoths 28:35

 

Radim Kroulík

Podobné příspěvky

Squashistka Serme hrála na newyorském nádraží

Redakce

Startuje softbalový šampionát do 23 let

Redakce

Výroční setkání ALT 29er a vyhlášení výsledků soutěže „Jachting hledá Skiffmeistera 2020“

Redakce