Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Lions zakončili základní část bez prohry

americky fotbal

Do nelehké situace byl před 8. kolem Snapbacks ligy postaven náhradní quarterback ISMM Ostravy Steelers Patrik Puchala. Ten musel v klíčovém zápase na hřišti Bratislavy Monarchs zaskočit za Bradleyho Jonese. Jednadvacetiletý quarterback pomohl porazit Monarchs 17:14 a Steelers jsou tak blízko k postupu do semifinále. Vysočina Gladiators si výhrou 35:13 nad Přerovem Monarchs zajistili druhé místo a domácí semifinále.

Skvělý výkon náhradníka Puchaly udržel Steelers ve hře o semifinále

Monarchs měli situaci před 8. kolem jasnou. Výhra nad Steelers by je posunula do semifinále. Šance na výhru pro domácí Bratislavu zvýšily ještě před začátkem zápasu. Do klíčového duelu totiž nemohl nastoupit ostravský quarterback Bradley Jones. Zaskočit tak za něj musel mladý náhradník Patrik Puchala.

Puchala hned z kraje zápasu několika kompletními passy ukázal, že ostravský útok nepovede pouze přes běhovou hru. Oslabení Steelers předvedli skvělý výkon v obraně. Ta sice povolila ve druhé čtvrtině 34yardový touchdown, kterým se Monarchs dostali do vedení. Od té doby ale obrana soupeře k ničemu výraznému nepustila.

Ještě před koncem poločasu dokázali Steelers srovnat skóre. Puchala našel 22yardovým passem úplně volného Davida Manieckiho a 13 vteřin před poločasem bylo srovnáno.

Také na začátku druhého poločasu dominovala obrana Steelers. V útoku se pak kombinací passové a běhové hry dokázali dostat k blízkosti endzóny soupeře. Steelers si ve třetí čtvrtině vybudovali rozhodující náskok, když nejprve poslal do vedení svůj tým touchdownem Jakub Březina a za dalšího vydařeného drivu si Steelers připsali 3 body za přesný kop Jiřího Šimečky.

Monarchs v závěrečné čtvrtině zápas zdramatizovali, když 8 minut před koncem snižoval na 14:17 Peter Banik. Na další změnu skóre už se domácí nezmohli a Steelers tak překvapivě i bez své americké posily zvítězili. Monarchs jsou ze hry o semifinále venku. Steelers ještě musí udělat poslední krok v závěrečném kole základní části. Po výhře nad Monarchs jsou ale k postupu blízko.

Obhájce titulu si zajistil domácí semifinále

Zápas mezi Přerovem Mammoths a Vysočinou Gladiators byl přímým soubojem o druhé místo v základní části. Mammoths se ujali vedení, když po passu Michala Stokláska se odražený míč dostal ke Zdeňkovi Šulákovi a ten šťastným touchdownem otevřel skóre.

Zbytek zápasu už ale byl plně v režii obhájců titulu. Quarterback Jan Dundáček navázal na úspěšnou spolupráci z celé sezony s Vojtěchem Mašitou a dvěma touchdowny ve druhé čtvrtině tato dvojice otočila skóre.

Ve třetí čtvrtině přidali Gladiators další 3 touchdowny a s pohodlným náskokem došli k výhře 35:13. „Začátek byl pro trochu složitý. Na začátku se zranili dva hráči a padla na nás deka. Ve třetí čtvrtině jsme dokázali skórovat po chybách soupeře. To byly v podstatě takové dárky a potom už jsme zápas kontrolovali,“ zhodnotil výhru hlavní trenér Gladiators Ondřej Paulus. Gladiators tak skončí na druhém místě za Prague Lions a odehrají semifinále na domácím hřišti v Jihlavě.

Lions zakončili základní část bez prohry

Ani ve svém posledním zápase základní části nenašli Prague Lions přemožitele. Na domácím hřišti Pražané nedali Brnu Alligators šanci a zvítězili 63:14.

Lions se vydařil vstup do zápasu a v úvodní čtvrtině se dostali do vedení 28:7, když si quarterback Shazzon Mumphrey připsal tři passové touchdowny a jeden přidal po zemi dlouhým během Adam Žouželka. Ten si během zápasu připsal ještě další dva touchdowny a ve druhém poločase tak Lions mohli vystřídat náhradníky.

Bodově se prosadil také náhradní quarterback Volodymyr Hrynkiv, který zaznamenal jeden běhový a jeden passový touchdown.

Lions zakončili základní část bez prohry a semifinále odehrají 2. července v Praze.

Knights zvítězili nad Blades

Nitra Knights kvůli malému počtu hráčů nepřijeli k předešlému kolu k zápasu proti Prague Lions a zápas tak byl kontumován ve prospěch pražského týmu. Po vynucené pauze se slovenský tým vrátil do akce stylově. Proti posledním Ústí nad Labem Blades zvítězili 35:0.

Quarterback Boris Bútora potvrdil skvělou formu a v zápase si připsal 4 passové touchdowny. Blades bez svého quarterbacka Tonyho Browna nenašli v útoku recept a bodově se neprosadili.

Knights před posledním kolem základní části stále mají matematickou šanci na postup do semifinále.

Radim Kroulík

Autorka fotografie ze zápasu Monarchs – Steelers: Barbora Szabová

Tříminutový sestřih ze zápasu Monarchs – Steelers

Akce zápasu Mammoths – Gladiators – sólo Jana Dundáčka

 

  1. kolo Snapbacks ligy

Bratislava Monarchs – ISMM Ostrava Steelers 14:17

Přerov Mammoths – Vysočina Gladiators 13:35

Prague Lions – Brno Alligators 63:14

Nitra Knights – Ústí nad Labem Blades 35:0

Podobné příspěvky

Modernizace sportovního přístavu v Podolí

Afri

A 2000 Mile Trek alone in a Kayak – Was it Worth it?

Ilja Hynek

Pohybové dovednosti dětí i rodičů prověří akce Rodinná výzva

Ilja Hynek