Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Mladí squashisté opanovali Prahu

Už tradičně patří k největším juniorským squashovým turnajům v Evropě. A své kvality       potvrdil také v letošním roce. Vždyť do Prahy se na Czech Junior Open sjelo celkem 293 hráčů ze 30 zemí světa, například také z Austrálie, Kolumbie nebo z USA. Čeští hráči se neztratili, když získali jedno zlato a tři bronzové medaile. „Potvrdili jsme, že tyto akce umíme organizovat a výsledkově to nebylo rozhodně špatné,“ prohlásil Tomáš Fořter, generální sekretář České asociace squashe a ředitel turnaje. Významná mezinárodní sportovní událost se uskutečnila ve třech pražských squashcentrech – Hectoru, SB Centru a Squash Pointu.

Na prestižním turnaji se radovali také domácí hráči

Nejvíce se z domácích hráčů dařilo Johaně Jedličkové, která ovládla kategorii dívek do 13 let. Ve finále porazila Bulharku Emu Bozhilovou po bitvě v pěti setech. Bronzové medaile si odváží Marie Zelenková z kategorie GU11, Karolína Šrámková z kategorie GU19 a Vojtěch Martinovský z kategorie BU17.

Největší počet výher si připsali Poláci, kteří opanovali čtyři kategorie. Je to země, která jde squashově hodně nahoru,“ dodal Fořter. „Další triumfy pak získávali hráči jak z tradičně silných zemí, jako Francie nebo USA, tak i z nových zemí, jako Bulharsko nebo Rakousko, kde má sice squash větší tradici, než u nás, ale v posledních letech moc úspěšní nebyli“ popsal Fořter ze squashové asociace.

Organizátoři navíc pomohli ukrajinským hráčům – 17 jich mohlo startovat na Czech Junior Open zcela zadarmo.

Jiří Uhlíř

 

Podobné příspěvky

Prvenství z Mystic Sk8 Cupu 2022 si odvezli Adrien Bulard a Keet Oldenbeuving

Aleš Fritscher

Dnes začíná domácí šampionát v O2 universum!

Aleš Fritscher

Pavel Schejbal vystřílel pro Česko na univerziádě bronz

Aleš Fritscher