Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport Reportáže Sport

MotoGP: V Texasu vyhrál již počtvrté v řadě Marc Marquéz

V neděli se konal další závod Moto3, Moto2 a nejsledovanější MotoGP. Tentokrát se jednalo o velkou cenu Ameriky, trať byla v texaském městě Austin. Tentokrát byly v závodě královské třídy překvapivé snad jen pády.

Před startem byli fanoušci upozorněni, že nestartuje Jack Miller. V první řadě se postavili Marc Marquéz, Jorge Lorenzo a Valentino Rossi. V tomto pořadí také vjeli do závodu, za Rossim se v blízkosti držel Divizioso a Pedrosa. Krátce po startu se pořadí promíchalo, Marquéz si svou pozici držel, za ním se však usadil Dovizioso, Lorenzo a Pedrosa, Rossi se propadl až na 5. místo. Před Pedrosu se ještě stihl dostat Aleix EsPargaro.

V dalším kole spadl v první zatáčce Loris Baz, Valentino Rossi zaútočil na Pedrosu, ale ten si svou pozici uhlídal. Nejrychlejší kolo zvládl Marquéz v čase 2:05,021. Ve třetím kole spadl, u fanoušků oblíbený, Valentino Rossi a ze závodu tak musel odstoupit. Pořadí zůstalo stejné – Marquéz, Dovizioso, Lorenzo, Pedrosa, EsPargaro a Iannone. Nejrychlejší čas patřil opět španělskému jezdci Marquézovi. Pořadí se neměnilo, náhlý šok prožili fanoušci Doviziosi v 7. kole, kdy Itala srazil Dani Pedrosa. Jestli se dá někdo označit za smolaře začátku sezóny, pak je to právě Dovizioso, kterého minule poslal k zemi týmový kolega Iannone a v Texasu jeho pád zavinil Pedrosa. Španěl do závodu ještě nastoupil, Andrea Dovizioso již ne.

Pořadí se po pádu změnilo, vedl stále Marquéz, za ním se usadil Lorenzo, třetí místo hájil Iannone, Aleix EsPargaro byl na čtvrtém místě a mladý Vinales stíhal Iannoneho z pátého místa. V osmém kole, v zatáčce 11 upadl Crutchlow a Smith. Pořadí vedoucích jezdců se neměnilo až do jedenáctého kola, kdy Vinales zaútočil na EsPargara a podařilo se mu dostat na čtvrtou pozici. V dalším kole Pedrosa zajel do boxu a ze závodu odstoupil.

Celkově závodu v Texasu chyběla akce, pořadí se víceméně neměnilo, souboj předvedli až v 15. kole Laverty a Rabbat o třináctou pozici, nakonec se Laverty dostal na 12. místo, Rabbat byl třináctý, za nimi Hernandes. V předposledním kole měl Marquéz velký náskok (přes 8 sekund) na druhého Lorenza a tak pořadí bylo již dáno. Z vítězství se tedy radoval již podruhé v letošní sezóně a počtvrté v řadě v USA Marc Marquéz ( s časem 43:57,945), druhé místo si uhlídal Jorge Lorenzo, třetí dojel Andrea Iannone.

Marquéz má v celkovém pořadí 66. bodů, Rossiho předběhl Lorenzo s 45 body, Rossiho zisk je 33 bodů a čtvrtý v celkovém pořadí je Pol EsPargaro (28 bodů).

Jakub Kornfeil dojel v Moto3 jedenáctý a v třetí Grand Prix sezóny poprvé nedojel v první desítce.

Podobné příspěvky

Profesionální i rekreační jezdci na motocyklech si zatrénovali na polygonu

Redakce

SGP Challenge v Rybniku: Milík bojoval, na vítězství to však nebylo

Redakce

Před 660 lety byl položen základní kámen dnešního Karlova mostu

Jaroslav Hauer