Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport Reportáže

48. Memoriál Luboše Tomíčka se pro déšť nedojel

Slavnostní nástup jezdců začal v pochmurném počasí, déšť ho však nepřekazil a tak nebránilo nic tomu, aby byl odstartován 48. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka. Jenže déšť si své účinkování v závodě vybral na později. Po třech odjetých sériích nastala patnácti minutová pauza pro neviditelnost na dráze. Nakonec déšť vyhrál nad závodem 1:0, Memoriál se musel předčasně ukončit a vítězem se stal Peter Ljung s bodovým ziskem devíti bodů.

Startovní listina slibovala velká jména. Skvěle naladěný Greg Hancock si užíval již autogramiádu před závodem. Naopak na “ruské raketě” Emilu Sayfutdinovi bylo vidět, že maraton závodů se na jeho únavě dosti podepsal. Václav Milík si do závodu věřil a hned při své první jízdě si vyjel první tříbodový zisk. Doplnil ho i Matěj Kůs v poslední jízdě první série, když se mu podařilo porazit Američana Hancocka. V této jízdě dostal šanci také náhradní Zdeněk Holub, když byl Tobias Busch vyloučen pro chybný start. Body z jízdy však nepřivezl. Ani Josef Franc a Eduard Krčmář naše skvěle jedoucí české jezdce bodově nenapodobili. Václav Milík sbíral body i ve své druhé jízdě, porazil Tungata, Sayfutdinova i Busche. Sayfutdinovi se v Praze celkově nedařilo, po třech jízdách měl pouze 3 body. V poslední jeho jízdě mu body sebral defekt na motocyklu. Naopak Švéd Peter Ljung nebyl poražen. Jeho bodový zisk 9 bodů mu stačil na vítězství Memoriálu Luboše Tomíčka. Druhým byl Václav Milík, který na Ljunga ztratil jediný bod. O bod méně měl Matěj Kůs, kterého v jízdě s číslem 6 porazil právě vítěz Memoriálu a Brit Lambert.
Eduard Krčmář se umístil na 11. místě a Josef Franc na místě třináctém. Nedělní vítěz Zlaté přilby Sayfutdinov se musel spokojit s dvanáctou pozicí. I hlavní favorit závodu se neumístil nikterak vysoko. S jedním bodem z první jízdy a defektem v jízdě druhé se se čtyřmi body umístil na 10. místě.

Na tiskové konferenci se pak nejlepší čeští jezdci nechali slyšet, že by se jedna série jízd ještě odjet dala a předčasný konec jim vzal možnost umístit se ještě lépe.

Foto: Vít Hassan
Náhledové foto: Eliška Rybenská

Podobné příspěvky

Ohlédnutí za pražským koncertem španělského zpěváka Enrique Iglesiase

Afri

Na pražském Černém mostě se dnes sešli pravicoví radikálové

Afri

OBRAZEM: Rekonstrukce bitvy na Bílé hoře

Afri