Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport

Autoklub České republiky a Autodrom Most oznamují konání dalších závodů světových šampionátů

Most-okruh

Autoklub České republiky a Autodrom Most oznamují konání dalších závodů světových šampionátů motoristického sportu. Do kalendáře FIA WTCR dnes přibyl termín 9. – 10. října 2021. Závod cestovních vozů nejvyšší světové série se do České republiky vrací po deseti letech. Ve stejném termínu se do Mostu sjedou i nejlepší jezdci vytrvalostních závodů motocyklů seriálu FIM EWC. Diváci uvidí také Karla Haniku a řadu dalších českých jezdců.

Další světové závody v Mostě!

König vybojoval v Mostě třetí místoKalendář FIA WTCR přišel kvůli přetrvávajícím omezením o asijskou část. Náhrada se našla v Evropě, závody se vedle okruhů ve francouzském Pau Arnos a ruském Soči budou konat také v České republice. Nejlepší jezdce okruhových cestovních vozů světa bude hostit druhý říjnový víkend Autodrom Most. A zároveň se tady bude konat podnik FIM EWC jako finálový závod světového vytrvalostního šampionátu, v němž se rozhodne o titulech pro letošní sezónu.

FIA WTCR a FIM EWC v ČR

Most„Je to náš obrovský diplomatický úspěch, po letech se do České republiky vrací světový podnik automobilového sportu. Tento rok je pro nás mimořádně úspěšný, pro české fanoušky jsme získali mistrovství světa v mnoha disciplínách. Ukazuje se, že i koronavirová krize přináší příležitosti, je důležité být u toho. Navíc Česká republika má světě motorsportu skvělou pověst, patříme mezi pořadatelské velmoci a svoji úspěšnou pozici stále upevňujeme!“ zhodnotil Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR, národní sportovní autority pro motoristický sport.

MostAutodrom Most již letos premiérově pořádal mistrovství světa superbiků a nově si do výčtu akcí mohou připsat i závody endurance. „Je to pro nás velký závazek, ale i další příležitost. Máme již zkušenosti s pořádáním velkých světových akcí a na podniky podobného rozměru jsme dobře připraveni. Těší mě, že náš okruh získává světové renomé a beru to i jako důkaz, že odvádíme svou práci dobře,“ říká předseda představenstva Autodrom Most Josef Zajíček.

Bohumil Pácl

Radek Laube

PR manager Autodrom Most

 

 

 

Podobné příspěvky

Legendární Jawa 300 se vrátila ve velkém stylu. Po všech se jen zaprášilo!

Jaroslav Hauer

Mostecký polygon patřil šampionátu Miniracing a značce JAWA

Afri

Zlatá přilba putovala do Chorvatska. Vítězem je Jurica Pavlic

Afri