Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport

DS Automobiles usiluje o třetí vítězství v Monaku

Formule-E

Mistrovství světa ABB FIA Formule E zamíří již popáté od svého vzniku na nejslavnější městský okruh v motoristickém sportu: do Monaka.

DS PerformanceV sobotu 30. dubna bude 22 jezdců soutěže 100% elektrických vozů bojovat v nejslavnějších zatáčkách motoristického sportu, kterými jsou Sainte-Dévote, La Rascasse, Le Casino, La Piscine a další. A vůbec poprvé pojedou po celém monackém okruhu.

  

  • Dvojnásobný šampion Formule E, jezdec stáje DS Automobiles Jean-Eric Vergne, přijíždí do Monaka jako lídr šampionátu
  • Monaco E-Prix se pojede na celém okruhu Velké ceny Monaka
  • Před víkendem se představila třetí generace vozu Formule E

Jean-Éric Vergne přijíždí do Monaka po pěti odjetých kolech jako lídr šampionátu. Pro ambasadora DS Automobiles, který je jediným francouzským jezdcem ve startovním poli a v roce 2018 zde zvítězil, bude Monaco E-Prix tak trochu „domácím závodem“ a bude zde usilovat o první vítězství v letošní sezóně.

Loňský vítěz António Félix da Costa se bude snažit vrátit na stupně vítězů a získat co nejvíce bodů do šampionátu.

FormuleZ pohledu týmů je DS Automobiles a jeho partner Techeetah v současné době na třetím místě se ztrátou pouhých 14 bodů na vedoucí pozici. Tento rozdíl by se mohl na konci tohoto kola snížit, protože tým je odhodlán potřetí vystoupit na nejvyšší stupeň vítězů.

Ještě před monackou E-Prix, ve čtvrtek 28. dubna 2022, odhalil promotér šampionátu třetí generaci Formule E (Gen3), která se objeví na startu 9. sezóny a DS Automobiles se s ní zavázala setrvat v šampionátu až do roku 2026. Tato nová formule E připomínající vzhledem stíhačku, která představuje skutečnou technologickou revoluci, bude výkonnější (350 kW oproti dnešním 250 kW), lehčí a bude vybavena předním (250 kW) a zadním (350 kW) pohonným ústrojím, které více než zdvojnásobí rekuperační kapacitu brzd (600 kW oproti dnešním 250 kW).

Thomas Chevaucher, ředitel DS Performance a šéf týmu DS Techeetah

Monako je závod, který je často plný překvapení, ale my sem přijíždíme s velkým sebevědomím. Jean-Éric Vergne je díky své důslednosti aktuálním lídrem šampionátu a náš tým je nyní na třetím místě. Navíc jsme tu v minulosti dvakrát vyhráli, takže máme vše potřebné k tomu, abychom si vyjeli třetí vítězství!“

Jean-Éric Vergne, vítěz Formule E z let 2018 a 2019

formule ds „Monako je jeden z mých nejoblíbenějších okruhů, zbožňuji ho! Má bohatou historii, fantastický profil se stoupáním, klesáním, rychlými zatáčkami… Ve Formuli 1 není možné předjíždět. Ve Formuli E je však spousta zatáček, kde se předjíždět dá. Je to velmi náročný okruh pro jezdce, který je ale zároveň velmi zábavný pro fanoušky. Už se nemůžu sobotního závodu dočkat!“

Značka DS Automobiles zapojená do Formule E od 2. sezóny již přinesla:

  • 78 závodů
  • 4 tituly
  • 14 vítězství
  • 39 pódiových umístění
  • 18 pole position

DS TECHEETAH

Čínský tým Techeetah Formula-E se účastní mistrovství FIA ABB ve Formule E. Majitelem týmu je společnost Seca (Shanghai) Limited.

Pro sezónu 2018/2019 mistrovství FIA Formule E se Techeetah spojil s DS Automobiles a vznikl tým DS Techeetah.

CHINA MEDIA CAPITAL (CMC)

China Media Capital („CMC“) založil a řídí Ruigang Li, jedna z nejdůležitější osobností v oblasti provozního řízení a investic směřovaných do médií a zábavy v Číně i ve světě. CMC vytvořila a podpořila řadu nových vůdčích osobností v oblasti médií a zábavy, internetu a mobilních zařízení zahrnujících životní styl, film, televizi, hudbu, sport, zábavu, finanční média, finanční datové služby, online videa, smart TV, reklamu, sociální sítě, hry, online vzdělávání, e-commerce, O2O atd.

SECA

Seca se sídlem v Šanghaji je přední čínskou společností zabývající se řízením a marketingem sportu se specializací na reprezentaci sportovních talentů, organizaci akcí a vývoj obsahu. Mezi investory společnosti patří Holdings China Media Capital (CMC) a Yao Ming, člen Síně slávy NBA.

DS AUTOMOBILES

Značka DS, která vznikla v roce 2014, se opírá o výjimečný odkaz vozu DS z roku 1955. Jejím základním rysem je avantgardní duch a ambicí ztělesnit know-how francouzského luxusu v automobilovém odvětví.

Vozy DS jsou určeny pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření a milují nové technologie, snoubí se v nich elegance a špičkové technologie. Celosvětovou modelovou řadu značky DS tvoří modely DS 3 Crossback, DS 7 Crossback, DS 4 a DS 9.

Značka DS Automobiles, která je dvojnásobným šampionem Formule E z let 2019 a 2020 (pohár týmů a jezdců), stojí na špici elektrifikace, neboť nabízí všechny své modely v elektrifikované verzi. Pod Označením E-Tense nabízí jak 100% elektrické vozy, tak plug-in hybridy s výkonem až 360 koní a pohonem všech kol. Od roku 2024 budou všechny nové modely, které DS Automobiles přinese na trh, výhradně elektrifikované.

Pro náročné zákazníky vytvořila společnost DS Automobiles program exkluzivních prémiových služeb „ONLY YOU, l’expérience DS“ pro jedinečný zážitek z kontaktu se značkou DS.

Značka DS, která je přítomna ve 41 zemích, vytvořila a vyvinula exkluzivní prodejní síť, kterou tvoří po celém světě více než 400 showroomů DS Stores a DS Salons.

Martina Bedrnová

DS Brand Director

 

Podobné příspěvky

Harley days v Praze 2019 – silné motorky, krásné ženy a adrenalin

Afri

Chlad junior ukázal na Hungaroringu bojovnost a řidičské umění

Jaroslav Hauer

König v Assenu odstartuje s novým podvozkem

Afri