Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport Reportáže

Eduard Krčmář v Gdańsku devátý, šampionát ovládl Max Fricke

Nedělní závod MS jezdců do 21 let se konal v dalekém polském městě Gdańsk. Slánský jezdec vstupoval do závodu na 11. místě po závodech v King’s Lynn a Pardubicích. Nejvýše sahal Max Fricke, na záda mu dýchal i Robert Lambert a Krystian Pieszczek.

Velký “stadion zuzlowy” v Gdańsku byl zaplněn z poloviny. Největší ovace měli při slavnostním nástupu domácí jezdci Pieszczek, Przedpełski, Kossakowski a Smektała. Náhradníci Kacper Woryna a Oskar Bober si v závodě nezajezdili. Nás však nejvíce zajímal český jezdec Eduard Krčmář, který se mohl posunout o pár míst výše. V jeho první rozjížďce měl skvěle našlápnuto na perfektní výkon. První tři body a porážka Viktora Kulakova, taková byla Edova bilance. Ovšem v další jeho jízdě pokulhával za Pieszczekem, Batesem a Ellisem. Ani v další jízdě si nedojel pro plný bodový zisk. Uhájil třetí pozici před Nikem Lunnou a jeho celkový bodový zisk čítal 4 body. Že je Krčmář bojovník ukázal v jízdě s číslem patnáct, kdy opět dokázal rozjížďku vyhrát. Porazil Lamberta, Przedpełskiho i Andersena. O postupu do semifinále se tak rozhodovalo v sedmnácté jízdě. Výkon jako na houpačce a poprvé žádný bodový zisk. Eduard Krčmář měl po základních sériích 7 bodů. Šance na postup do semifinále tu však stále byla.

Několik jezdců s podobným bodovým ziskem taktéž bojovalo o postup. Když si Joshua Bates ke svým šesti bodům připsal nulu, čeští fanoušci se mohli radovat, Bates Krčmáře neohrozí. Dalším byl Adam Ellis, který si k šesti bodům sice připsal jeden bod a s Krčmářem na tom byli bodově stejně, avšak Krčmář si oproti Ellisovi mohl připsat 2 vítězství a tak byl postup stále na straně slánského jezdce. Těžkým soupeřem se však stal Victor Kulakov. Že mají Rusové formu ukázal již Emil Sayfutdinov na Zlaté přilbě. A Viktor tuto statistiku chtěl držet dál. Jeho sedm bodů znamenalo, že by musel dojet poslední. V ploché dráze není nikdy rozhodnuto. A tak naděje pro Eduarda stále žila. Do té doby, než si Viktor dojel pro dva body a tím se sen o semifinále rozplynul.

Do semifinálových jízd se tedy dostali Fricke, Holder (mladší bratr Chrise Holdera, známého jezdce ze seriálu SGP), Przedpełski, Kulakov, Hansen, Pieszczek, Berge a Riss. Kulakov dokazoval, že se do semifinále nedostal náhodou, vyhrál první semifinále a postoupil do finále, spolu s vedoucím šampionátu Frickem. V druhém semifinále se zadařilo Hansenovi a k radosti německých fanoušků i Rissovi. Finále se neobešlo bez dramatu v podobě pádu Patricka Hansena, který byl z rozjížďky vyloučen. A tak bylo čtvrté místo v závodu Hansenem obsazené. V opakované jízdě skvěle odstartovali Fricke a Kulakov, Riss jim značně sekundoval. Kulakov však chtěl, aby na stupni vítězů zahrála ruská hymna a dojel si pro vítězství. Frickeho druhé místo mu zajistilo titul Mistra světa juniorů. Eduard Krčmář skončil celkově jedenáctý.

Finále MS juniorů, GdańskVyhlášení vítězů, Gdańsk

Podobné příspěvky

Smíření na Bílé hoře k 400. výročí neslavné bitvy

Petr Ondrášek

Slavnostní start prestižní soutěže 1000 mil československých

Aleš Fritscher

Přes 150 Mercedesů si dalo sraz v Praze

Aleš Fritscher