Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport

Jean-Éric Vergne v Monaku znovu na bedně  

V sobotu 30. dubna se v Monackém knížectví uskutečnilo 6. kolo 8. sezóny mistrovství světa ABB FIA Formula E.

Na nejslavnějším městském okruhu (který byl poprvé použit celý a ve stejné konfiguraci jako při Grand Prix) podali oba jezdci DS Automobiles velmi solidní výkon. Jean-Éric Vergne, který odstartoval jako třetí, byl jedním z hlavních protagonistů závodu, po celou dobu se držel ve vedoucí skupině, ve které se pozice několikrát změnily. Pilot DS Automobiles nakonec získal potřetí v sezoně pódiové umístění. Francouzský jezdec, který je jediným dvojnásobným šampionem v této disciplíně, si díky bodům za třetí místo udržuje druhé místo v pořadí šampionátu a je více než kdy jindy kandidátem na třetí celkové vítězství.

AUTO - 2022 FORMULA E MONACO ePRIX

V sobotu 30. dubna se v Monackém knížectví uskutečnilo 6. kolo 8. sezóny mistrovství světa ABB FIA Formula E.

 

  

  • Jean-Eric Vergne skončil v E-Prix v Monaku na 3. místě
  • Portugalský jezdec António Félix da Costa dojel jako pátý
  • Tým DS Techeetah se v pořadí týmů přesunul na 2. místo

Ani António Félix da Costa nijak nezaostal. Portugalský jezdec, který startoval z 10. místa, předvedl výkon a efektivitu vozu DS E-Tense FE21 a posunul se výrazně dopředu. Konečné páté místo mu vyneslo 10 bodů do hodnocení jezdců.

Celkem získali jezdci DS Automobiles 25 bodů. DS Techeetah se tak v hodnocení týmů posunul na 2. místo.

Po tomto prestižním setkání v Monaku se mistrovství světa ABB FIA Formula E přesune do Berlína, kde se 14. a 15. května 2022 uskuteční 7. a 8. kolo sezóny.

Thomas Chevaucher, ředitel DS Performance a šéf týmu DS Techeetah

„Tento závod opět ukázal soudržnost našeho týmu a výkonnost našich vozů DS E-Tense FE21. Jean-Éric je opět na stupních vítězů a António probojoval zpět do první pětky! Díky novým bodům, které naši jezdci získali, je tým nyní na 2. místě v šampionátu, se ztrátou pouhých 15 bodů na vedoucí pozici. Rozhodně je v boji o titul a já mu ve zbývající části sezóny věřím!“

Mark Preston, generální ředitel Techeetah:

„Celkově to byl pro tým skvělý víkend. Jean-Éric Vergne si udržel pozici v první trojce v šampionátu jezdců a tým se v hodnocení týmů vyšplhal na druhé místo hned za Mercedes. Takže to byl pro nás všechny velmi dobrý den. Soustředíme se hned na další závod a budeme pokračovat v boji o oba tituly.“

 

Jean-Éric Vergne, vítěz Formule E z let 2018 a 2019

FORMULA E MONACO „Se závodem a třetím místem jsem docela spokojený. Chtěl jsem vyhrát, ale měl jsem smůlu s druhým útočným módem, protože právě když jsem ho aktivoval, přišel na celé trati plně žlutý režim. Přesto jsem s pódiovým umístěním spokojený, získali jsme důležité body do šampionátu a do Berlína se vrátíme silnější.“

António Félix da Costa, vítěz Formule E z roku 2020

 „Se závodem jsem spokojený, ale ne se svou kvalifikací, kdy jsem se dostal do problémů. Měli jsme dneska skvělé auto a úžasné tempo. Vždycky je to zábava, když můžete bojovat s výkonným monopostem. Tým mi dal skvělé auto, pravděpodobně nejlepší, jaké jsem v této sezoně zatím měl, a to mi dodalo sebedůvěru.“

Značka DS Automobiles zapojená do Formule E od 2. sezóny již přinesla

  • 79 závodů
  • 4 tituly
  • 14 vítězství
  • 40 pódiových umístění
  • 18 pole position

DS TECHEETAH

Čínský tým Techeetah Formula-E se účastní mistrovství FIA ABB ve Formule E. Majitelem týmu je společnost Seca (Shanghai) Limited.

Pro sezónu 2018/2019 mistrovství FIA Formule E se Techeetah spojil s DS Automobiles a vznikl tým DS Techeetah.

CHINA MEDIA CAPITAL (CMC)

China Media Capital („CMC“) založil a řídí Ruigang Li, jedna z nejdůležitější osobností v oblasti provozního řízení a investic směřovaných do médií a zábavy v Číně i ve světě. CMC vytvořila a podpořila řadu nových vůdčích osobností v oblasti médií a zábavy, internetu a mobilních zařízení zahrnujících životní styl, film, televizi, hudbu, sport, zábavu, finanční média, finanční datové služby, online videa, smart TV, reklamu, sociální sítě, hry, online vzdělávání, e-commerce, O2O atd.

SECA

Seca se sídlem v Šanghaji je přední čínskou společností zabývající se řízením a marketingem sportu se specializací na reprezentaci sportovních talentů, organizaci akcí a vývoj obsahu. Mezi investory společnosti patří Holdings China Media Capital (CMC) a Yao Ming, člen Síně slávy NBA.

Martina Bedrnová

DS AUTOMOBILES

FormuleZnačka DS, která vznikla v roce 2014, se opírá o výjimečný odkaz vozu DS z roku 1955. Jejím základním rysem je avantgardní duch a ambicí ztělesnit know-how francouzského luxusu v automobilovém odvětví.

Vozy DS jsou určeny pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření a milují nové technologie, snoubí se v nich elegance a špičkové technologie. Celosvětovou modelovou řadu značky DS tvoří modely DS 3 Crossback, DS 7 Crossback, DS 4 a DS 9.

Značka DS Automobiles, která je dvojnásobným šampionem Formule E z let 2019 a 2020 (pohár týmů a jezdců), stojí na špici elektrifikace, neboť nabízí všechny své modely v elektrifikované verzi. Pod Označením E-Tense nabízí jak 100% elektrické vozy, tak plug-in hybridy s výkonem až 360 koní a pohonem všech kol. Od roku 2024 budou všechny nové modely, které DS Automobiles přinese na trh, výhradně elektrifikované.

Pro náročné zákazníky vytvořila společnost DS Automobiles program exkluzivních prémiových služeb „ONLY YOU, l’expérience DS“ pro jedinečný zážitek z kontaktu se značkou DS.

Značka DS, která je přítomna ve 41 zemích, vytvořila a vyvinula exkluzivní prodejní síť, kterou tvoří po celém světě více než 400 showroomů DS Stores a DS Salons.

 www.DSautomobiles.com    

 

Podobné příspěvky

Jaké jsou cíle Olivera Königa v portugalském Estorilu?

Afri

F2 v Bahrajnu: Skvělý Delétraz třetí, nešťastný Piquet nedojel

Jaroslav Hauer

Charouz Racing System na Red Bull Ringu

Afri